Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
Całe życie mieszkam w bloku, ale chyba wolałbym mieszkać w domu. Własna posesja, można sobie posiedzieć pod jakimś drzewem na świeżym powietrzu, brak problemów z miejscem parkingowym, a jakby było daleko od sąsiadów to już w ogóle luksus. Chociaż z domem więcej pracy, odśnieżanie, koszenie trawy, pewnie wszędzie daleko jeśli działka pod miastem. Ma ktoś z was porównanie? Wolicie #dom czy #mieszkanie? #pytanie #kiciochpyta
  • 148
@wypok_smieszne_obrazki: Mieszkałem w bloku na 4 piętrze:
Minusy:
- mały metraż
- brak wind
- sąsiedzi!
- hałas
- nie ma ogródka
- nie możesz robić co chesz
-droższy czynsz
- remonty muszą być za zgodą spółdzielni np #!$%@? kabel internetowy też xd
Plusy:
- bliżej do miasta
- mały metraż -mniej sprzątania

Dom
minusy:
- koszenie trawy -> można naprawić robotem automatycznym
- malowanie płotu itd -> kompresor za 1200+
Niebadzlosiem - @wypoksmieszneobrazki: Mieszkałem w bloku na 4 piętrze:
Minusy: 
- ...

źródło: comment_oqg7vMypKGtsKsopTxgDE1dN93tiyoBv.jpg

Pobierz
@dzosuaa: Zależy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie miałem kosiarki z napędem tylko kosę spalinową i przyszło mi kosić cały plac a mam dość spory to było #!$%@?.
Jak teraz mam kosę z napędem to OKAZJONALNE :D koszenie trawy jest spoko :)
Jednak jak masz natłok obowiązków, tu wyjazd, tam wyjazd, tu impreza, tu praca, tu robota i jeszcze koszenie jako kolejna rzecz to nie jest fajnie.
@jezdzepuntem czym ogrzewasz dom? Jeśli nie standardowo, to ile kosztowało zamontowanie urządzenia, który pobiera alternatywną energię i kiedy się zwróci? Większość domów jest droższa w utrzymaniu, niż mieszkanie własnościowe. Wynika to po prostu z zakupu opału, bo jak sobie podzielisz przez miesiące i jeszcze dodasz podatek od nieruchomości, to już wychodzi ładna sumka. A kawa w altance to niezaprzeczalny plus!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W ogóle te niektóre minusy dla niektórych mogą być przyjemne, kosisz sobie czy malujesz na spokojnie, na świeżym powietrzu, trochę ruchu, słoneczko :D


@dzosuaa: dokładnie :D no i też każdy sobie przeczyta komentarze wynikające z ludzkich doświadczeń i sam oceni, czy mu to pasuje czy nie, no i fajnie, że się tyle ludzi wypowiedziało :D może pomoże to innym w podjęciu decyzji, a ja sam zadałem pytanie ot tak z czystej