Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
Całe życie mieszkam w bloku, ale chyba wolałbym mieszkać w domu. Własna posesja, można sobie posiedzieć pod jakimś drzewem na świeżym powietrzu, brak problemów z miejscem parkingowym, a jakby było daleko od sąsiadów to już w ogóle luksus. Chociaż z domem więcej pracy, odśnieżanie, koszenie trawy, pewnie wszędzie daleko jeśli działka pod miastem. Ma ktoś z was porównanie? Wolicie #dom czy #mieszkanie? #pytanie #kiciochpyta
  • 148
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 535
@wypok_smieszne_obrazki: Dom. Jest duzo więcej roboty, ale nie jest to cos czego sie nie da zrobić. Dodatkowo u mnie na przykład wychodzi taniej niz płacenie za wszystko w bloku. A do takich rzeczy jak koszenie i odśnieżanie mozna kogos wynająć. Do miasta mam 8km, jestem tam w 10 minut. Ale za to w domu moge sobie muzyke puścić głośniej, moge pranie wystawić i nie bać sie ze ktoś będzie nagle balkon
via Wykop Mobilny (Android)
  • 255
@wypok_smieszne_obrazki: @Daddy_Belly:
20 lat na wsi 22 w mieście.
Dom jest super jak jesteś młody i zdrowy i masz kasę.
Problem jest taki że robisz się coraz starszy a dom z Tobą.
Plusy domu
Że do najbliższego sąsiada masz co najmniej 8 metrów.
Możesz zrobić grilla.
Jesteś u siebie i nie musisz się przejmieac nikim. Chociaż jak puścisz glosna muzykę albo zaczniesz palić opony to już nie.
Minusy
Utrzymanie. Im
@Sl_w_k_1: ta, jak już widzę takie Januszowe straszenie to serio mogę wyciągnąć wnioski na temat rozmówcy. Całe zycie słyszę:
"Pójdziesz do szkoły to zobaczysz"
"Pójdziesz do gimnazjum to zobaczysz"
"Pójdziesz do średniej to zobaczysz"
"Pójdziesz do pracy to zobaczysz"
",Pójdziesz na swoje to zobaczysz"
"No budowa to jest ciężko"
"Druga połowa trwa dłużej"
No kisne w #!$%@? bo jakoś zawsze to ogarniam;D
Jeszcze mi napisz "będziesz miał dziecko to zobaczysz" do
@wypok_smieszne_obrazki też mieliśmy ten dylemat i jednak wygrało mieszkanie, a już byliśmy zdecydowani na dom. Wiele zależy od tego jaki tryb życia prowadzisz. My na przykład rzadko siedzimy w domu, dużo podróżujemy, odwiedzamy znajomych, wychodzimy "na miasto" itd. Mamy wszędzie blisko, nie tracimy czasu na dojazdy. Mieszkanie jest mniej kłopotliwe. Dom jest bardziej dla stacjonarnych ludzi. I jednak trzeba poświęcić więcej czasu i włożyć więcej pracy żeby go ogarnąć.
@wypok_smieszne_obrazki mieszkalam w bloku i w domu. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja np wiem ze nie chcialoby mi sie robic w ogrodku, a na to trzeba poswiecac sporo czasu. W bloku jesli sie cos spieprzy to placi za to wspólnota (np naprawa dachu), a w domu tylko Ty. Jesli nie ma podciagnietego gazu, to musisz #!$%@? z weglem i nie pojedziesz sobie na weekend gdzieś bo nie zostawisz pieca samego