Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 97
Całe życie mieszkam w bloku, ale chyba wolałbym mieszkać w domu. Własna posesja, można sobie posiedzieć pod jakimś drzewem na świeżym powietrzu, brak problemów z miejscem parkingowym, a jakby było daleko od sąsiadów to już w ogóle luksus. Chociaż z domem więcej pracy, odśnieżanie, koszenie trawy, pewnie wszędzie daleko jeśli działka pod miastem. Ma ktoś z was porównanie? Wolicie #dom czy #mieszkanie? #pytanie #kiciochpyta
  • 148
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 535
@wypok_smieszne_obrazki: Dom. Jest duzo więcej roboty, ale nie jest to cos czego sie nie da zrobić. Dodatkowo u mnie na przykład wychodzi taniej niz płacenie za wszystko w bloku. A do takich rzeczy jak koszenie i odśnieżanie mozna kogos wynająć. Do miasta mam 8km, jestem tam w 10 minut. Ale za to w domu moge sobie muzyke puścić głośniej, moge pranie wystawić i nie bać sie ze ktoś będzie nagle
  • Odpowiedz
@wypok_smieszne_obrazki: do 23 roku życia mieszkałem w domu, od 4 lat w mieszkaniu. Jak za rok wprowadzę się do własnego domu to będę chyba pił z tydzień ze szczęścia. Nawet nie potrafię opisać o co dokładnie chodzi ale w mieszkaniu się poprostu dusze.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: ta, jak już widzę takie Januszowe straszenie to serio mogę wyciągnąć wnioski na temat rozmówcy. Całe zycie słyszę:
"Pójdziesz do szkoły to zobaczysz"
"Pójdziesz do gimnazjum to zobaczysz"
"Pójdziesz do średniej to zobaczysz"
"Pójdziesz do pracy to zobaczysz"
",Pójdziesz na swoje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Andi128: a kto narzeka że mi ciężko?
Ja bardzo chwalę sobie to co mam.
Tylko wiesz chalupy jeszcze nie skończyłeś o dziecko się dopiero starasz. A się do mnie żoladkujesz.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Proponuje pójść na onkologię do jakiegoś dziecięcego szpitala.
  • Odpowiedz
@wypok_smieszne_obrazki też mieliśmy ten dylemat i jednak wygrało mieszkanie, a już byliśmy zdecydowani na dom. Wiele zależy od tego jaki tryb życia prowadzisz. My na przykład rzadko siedzimy w domu, dużo podróżujemy, odwiedzamy znajomych, wychodzimy "na miasto" itd. Mamy wszędzie blisko, nie tracimy czasu na dojazdy. Mieszkanie jest mniej kłopotliwe. Dom jest bardziej dla stacjonarnych ludzi. I jednak trzeba poświęcić więcej czasu i włożyć więcej pracy żeby go ogarnąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 67
@Andi128: trzy chałupy wybudowałem tymi rękami jak byłem młodszy. Sam swoje mieszkanie przerabiałem dwa razy żeby było tak jak chce. Na wsi mam dom w którym mieszka moja mama. I jak przyjeżdżam to czeka mnie lista co trzeba zrobić. Od płotu po hydrofor i przeciekający dach.
Zdrowia i cierpliwości zycze
  • Odpowiedz
  • 47
@wypok_smieszne_obrazki mieszkalam w bloku i w domu. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja np wiem ze nie chcialoby mi sie robic w ogrodku, a na to trzeba poswiecac sporo czasu. W bloku jesli sie cos spieprzy to placi za to wspólnota (np naprawa dachu), a w domu tylko Ty. Jesli nie ma podciagnietego gazu, to musisz #!$%@? z weglem i nie pojedziesz sobie na weekend gdzieś bo nie zostawisz pieca
  • Odpowiedz