Wpis z mikrobloga

Pamiętam swoje Boże Cialo zaraz po mojej pierwszej komuni. Kazali nam iść w tych szlafrokach komunijnych przez całą profesje, a pogoda była taka że asfalt się topił. Dzieciaki mdlały i blagały rodziców o przerwę i picie, a stare Grażyny tylko darly mordy żeby siedzieć cicho bo ludzie patrzą.

Pamiętam jak dzisiaj i do dzisiaj zadaje to samo pytanie
, po c--j to wszystko? Bo jeżeli po to żeby zniechęcić mnie do religii to udało się.

#religia #bozecialo #bekazkatoli
kobiaszu - Pamiętam swoje Boże Cialo zaraz po mojej pierwszej komuni. Kazali nam iść ...

źródło: comment_USNtJvSeZ8Nj5JXxMxnYOMeBzgJQC4Q2.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kobiaszu Mi to przypomina film Królestwo Niebieskie, gdzie na środku pustyni przytaszczyli wielki krzyż, wszyscy rycerze obłożeni zbrojami, słońce grzeje ze 40 stopni, ludzie wycieńczeni, brak wody itd. ale wiara czyni cuda. No i co, i dostali w------l.
Minęło setki lat i ludzie dalej udarów dostają, zamiast historii poczytać że to nic nie daje.
  • Odpowiedz
@Kollet @kobiaszu @whiteglove @MagnitudeZero @Gorejacy_krzak_agrestu : bo to sekta jest. duża, popularna, ale sekta. dopiero jak się z tego wyjdzie i klika lat poobserwuje z boku to widać jaki to sekciarski układ w którym wiara, obrazki, słowa ksiedza są ważniejsze niż twój czy twoich bliskich dobrostan.
mieszkam niedaleko kościoła i jak mają jakaś imprezę to podkręcają głośnosć. wczoraj jak przysłuchiwałem się jak wygląda masza to za głowe
  • Odpowiedz
@lemonic tak zawsze było. "Nie przejmuj się, że jesteś biedakiem, że nie masz co jeść i gnije ci noga bo nie stać cię na lekarza, poklepiemy cię po główce żebyś miał zbawienie w życiu wiecznym bo to jest właśnie najważniejsze, a nie to co tu i teraz. Poza tym Jezus za nas wszystkich cierpiał, czymże jest twoje cierpienie w porównaniu do jego? No, to ja spadam na mszę, nie zapomnij srebrników"
  • Odpowiedz
@lemonic Oczywiście, że sekta. Dlatego oglądamy już jej zmierzch. Rozwój nauki + zmiana stylu życia społeczeństw utrudniają "trwanie w wierze".

Co mnie osobiście zawsze fascynowało w tej sekcie, to stopień wyłączenia indywidualizmu oraz bełkot, jaki jest żeniony wiernym. Nawet podstawowe dla wyznania kwestie są dla większości wiernych niejasne, jak np. Bóg który funkcjonuje w 3 postaciach i wzajemnie się nagradza czy karze. 10 przykazań, których nie jest 10. Forowanie odpowiedzialności zbiorowej,
  • Odpowiedz
@lemonic Przede wszystkim, Biblia jest oparta na cierpieniu i śmierci. Bóg żąda ofiar w postaci martwych zwierząt. Bóg karze całe miasta i plemiona śmiercią. Bóg zaleca wiernym, by zabijali dzieci swoich wrogów. Bóg urządza sobie rozrywkę ze śmiercią w tle, vide Abraham czy Hiob. Jednocześnie on sam, poprzez syna, który jest nim :) propaguje post, ascezę, umartwianie się, rozdawanie majątku biednym, itd.
Rozrywka, radość, dobrobyt nie są miłe Bogu. Jego relacje
  • Odpowiedz