Wpis z mikrobloga

Pamiętam swoje Boże Cialo zaraz po mojej pierwszej komuni. Kazali nam iść w tych szlafrokach komunijnych przez całą profesje, a pogoda była taka że asfalt się topił. Dzieciaki mdlały i blagały rodziców o przerwę i picie, a stare Grażyny tylko darly mordy żeby siedzieć cicho bo ludzie patrzą.

Pamiętam jak dzisiaj i do dzisiaj zadaje to samo pytanie
, po c--j to wszystko? Bo jeżeli po to żeby zniechęcić mnie do religii to udało się.

#religia #bozecialo #bekazkatoli
kobiaszu - Pamiętam swoje Boże Cialo zaraz po mojej pierwszej komuni. Kazali nam iść ...

źródło: comment_USNtJvSeZ8Nj5JXxMxnYOMeBzgJQC4Q2.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 192
@kobiaszu: Kilka lat temu, jedna z dziewczyn niosących feretron zemdlała najpewniej z gorącą. Ludzie zamiast jej pomóc bardziej zainteresowali się obrazem który pierdyknął aż wypadł z drewnianej konstrukcji.
Dopiero gdy Grażyny wycałowały święty obrazek któryś z ogarniętych ojców zajął się dzieckiem. Co się z tymi ludźmi dzieje ()
  • Odpowiedz
O, podopieczni PFRONu kasują komenty. Wklejam jeszcze raz, tym razem gwiazdkując, bo mode nie ma jeszcze 18 skończonej i go przekleństwa nikogo nie obrażające, kłują w oczka.

Im bardziej cierpiałeś, tym bardziej szczęśliwy był pan jezusek. Ta cała religia się w tym lubuje. Cierpienie k***o wybawieniem!
  • Odpowiedz
@kobiaszu Mam taką teorię, że z katolicyzmem jest jak z falą w wojsku. Jak ktoś sam przeszedł, to później mu głupio, że inni mieliby mieć lżej. Te stare kobiety z pierwszych ławek to chyba wręcz się cieszą, jak komuś coś się stanie, taka to zresztą religia z kultem cierpienia i bogiem sadystą za kierownicą.
  • Odpowiedz
@Infrass: "bo Pan Jezus sam taszczył ciężki krzyż na wysoką górę, a potem wisiał 3 godziny na tym krzyżu w upale, a ty nie możesz przez pół godziny przejść kilku metrów ( ͡° ͜ʖ ͡°)"
  • Odpowiedz
@Creative3000

@kobiaszu: Ja w garniaku po komunii p-----------m w procesji trzymajac kulke od zajebiscie wielkiego rozanca. Goraco bylo jak s-------n wtedy.

Ja też nie miał sukienki tylko garnitur jak normalny facet i też niosłem zajebisty ròżaniec, (komunia w 1992)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kobiaszu: Pamiętam jak buty mi się zapadały w roztopionym asfalcie. Oprócz tego trzeba było na nim klękać. A całości dopełnia fakt, że ja nie wiedziałam co to, po co to i dlaczego idę w sukni w tym upale. Tak trzeba, bo babcia tak mówiła. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ja pamiętam jak podczas jednej procesji zaczęło tak ostro lać, że nawet ministranci zostawili daszek pod którym kitrał się ksiądz i s---------i w podskokach XDD
  • Odpowiedz
@kobiaszu jak to mówią. Nasza p--------a Polska rzeczywistość...

Mnie przeraża takie sekciarskie zachowanie. I izoluję się od takich środowisk, jeśli kiedykolwiek będę miał dziecko to będę starał się je chronić przed tym s-----------m. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz