Wpis z mikrobloga

Wyjasnijcie mi jak kobiety w Polsce w tych czasach mogą byc szczesliwe, skoro muszą ogarniac siebie, dziecko i jeszcze męża?
Nie dziwie sie ze kobiety nie chcą sie z wami spotykac. Na poczatku zwiazku byc moze i zakladacie maske jacy to wy fajni, mescy i ogarnieci jestescie. Ale po jakims czasie odzywa sie u was jakas depresja czy inne problemy, albo zwykle lenistwo i niemal wszystko trzeba ogarniac za was - od wybrania miejsca i terminu na wakacje, poprzez zabrania was do restauracji (zeby kobieta mogla chociaz raz zjesc jak czlowiek na miescie, a nie stac przy garach) na #!$%@? wybieraniu #!$%@? ciastek do filmu (ktory tez kobieta wybrala) ktory obejrzycie wieczorem.
Apeluję - ogarnijcie się !

Ps. Przytoczone tutaj argumenty zostaly zebrane z dwoch poprzednich zwiazkow, chociaz w moim obecnym widzę ze zaczyna sie dziec podobnie. Oczywiscie staram sie nie popelnic drugi raz tego bledu i odbijam piłeczkę w jego stronę, zeby to on bardziej decydowal i sie ogarnął, bo ja za niego decyzji nie bede podejmowac. Tak robic sugerowal nawet psycholog. Serio, czy to sie nazywa kobiecosc? Potrzasanie wami co chwila, zeby doprowadzic do porzadku i trzymanie was w ryzach?

#rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #randkujzwykopem #psychologia #silnaniezaleznakobieta
  • 297
  • Odpowiedz
@typow_y: super, dzieki za porade. Nie zmienie niwbieskiego tak czy inaczej. Nie bede sobie nabijac licznika :)


@DzikaMrowka: Nie zmienisz. Jak mawiał klasyk, możesz go co najwyżej wymienić, ale to i tak nic nie zmieni. Bo problem pewnie leży gdzie indziej
  • Odpowiedz
no ale przeciez takie ogarnianie domu to nic takiego. Sam moze ogarniac.


Tylko po co ma ogarniać dom dla jakiejś roszczeniowej Karyny, która koniecznie chce mieć mniej obowiązków niż on?

Jak ma rozum i coś sobą reprezentuje, to znajdzie dużo lepszą kobietę.

Nie istnieje cos takiego. To wymysl feministek zeby jak zwykle facetom bylo dobrze.


@DzikaMrowka:

Skoro nie istnieje, to możesz pracować i ogarniać wszystko sama w domu. Wtedy spełni się
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: Przecież napisała ci że z czasem przejdzie na pół etatu, a później na pełen, czemu jej zarzucasz że chce żerować na swoim facecie? Też uważam że opcja w której matka czy ojciec jest w domu w najmłodszych latach dziecka to najlepsze co można zrobić. Oddawanie małego dziecka do żłobka czy opiekunce jest bezsensowne, to rodzic powinien być przy nim w najmłodszych latach, ewentualnie dziadkowie.

Druga sprawa niektórym facetom pasuje że
  • Odpowiedz
@UschiOtze: dokladnie, dlatego nie chce sobie nabijac licznika

@Strzelec_Kurpiowski: no spoko niech szuka lepszej kobiety. Ja sie nie nadaje do niczego tak jak wyzej widac.

Skoro nie istnieje, to możesz pracować i ogarniać wszystko sama w domu. Wtedy spełni się twoje twierdzenie, że równe zaangażowanie nie istnieje.


Przeciez teraz tez pracuje i ogarniam wszystko, ale dla siebie i za siebie. Mieszkajac z niebieskim wygladaloby to najpewniej tak, ze on sam
  • Odpowiedz
Przecież napisała ci że z czasem przejdzie na pół etatu, a później na pełen, czemu jej zarzucasz że chce żerować na swoim facecie? Też uważam że opcja w której matka czy ojciec jest w domu w najmłodszych latach dziecka to najlepsze co można zrobić. Oddawanie małego dziecka do żłobka czy opiekunce jest bezsensowne, to rodzic powinien być przy nim w najmłodszych latach, ewentualnie dziadkowie.


@Anna_: ona wcześniej pisała, że chce żeby
  • Odpowiedz
Przeciez teraz tez pracuje i ogarniam wszystko, ale dla siebie i za siebie. Mieszkajac z niebieskim wygladaloby to najpewniej tak, ze on sam by nic nie zrobil dopoki by mu sie nie powiedzialo ze coś ma zrobic - czyli jak zwykle wszystko na glowie kobiety.


@DzikaMrowka: no i co ci nie pasuje? Masz tą nierówność, której tak chciałaś. A
  • Odpowiedz
ja nie chcę nierownosci. Ja w koncu chcę byc kobietą i czuc się nią.


@DzikaMrowka: to znajdź faceta, który chce czuć się mężczyzną i być nim.

Tyle że fakt iż ktoś facetowi obiadki gotuje nie sprawi, że on poczuje się mężczyzną. Wtedy wystarczyłoby katering zamówić.
  • Odpowiedz
a co sprawi ze facet poczuje sie mezczyzna?


@DzikaMrowka: nie wiem, zależy pewnie od danego człowieka. Śmiem jednak twierdzić, że taki którego szukasz będzie raczej oczekiwał pełnego tradycjonalizmu, gdzie to mężczyzny jest głową rodziny i to on o wszystkim decyduje, niekoniecznie pytając kobietę o zgodę.
  • Odpowiedz
ahahaha oki, moze byc. Ja nawet z domu nie musze wychodzic.

A tak serio, to nawet jezeli tacy faceci jeszcze istnieja to niestety ze wzgledu na swoja ogarnietosc i snoscniezaleznosc nie dla mnie oni sa :)


@DzikaMrowka: w Arabii Saudyjskiej można mieć po kilka żon i żyją tam bogaci mężczyzni, których stać na ich utrzymanie, więc możesz tam śmiało jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: tylko dla was byloby problemem zeby wasza kobieta miala np. Kilka mezow. Mi by nie przeszkadzalo ze moj maz ma kilka zon, jezeli zylabym w dostatku (jak np. W arabi saudyjskiej, gdzie maja nawet sluzace wiec zony robia niewiele :) )
Btw. Obawiam sie ze do KSA samej by mnie nie wpuscili, bo tam kobieta moze sie poruszac tylko z facetem :/
  • Odpowiedz
tylko dla was byloby problemem zeby wasza kobieta miala np. Kilka mezow.


@DzikaMrowka: a czemu facet miałby się godzić na to, żeby jego żona miała kilka mężów, skoro miałby on ją przy tym utrzymywać?

Chociaż w pewnych kulturach kobiety mogły mieć po kilka mężów, gdy byli oni za biedni, żeby ją samodzielnie utrzymać. Wtedy to była żona "składkowa".

Btw. Obawiam sie ze do KSA samej by mnie nie wpuscili, bo tam
  • Odpowiedz