Wpis z mikrobloga

Mam 30+ lat, brak dzieci, duże dochody, do których doszedłem własną pracą. Mimo to, widzę realny wzrost cen wszystkich produktów w sklepach, wzrost usług (fryzjer, dentysta), rachunków. Nie pobieram żadnych socjali, bo one dla mnie nie istnieją. Za to jestem dymany podatkami, galopującym ZUSem (1 osobowa DG), obowiązkami, nakazami, czasem karami. Co jakiś czas ktoś z polityków straszy 30x ZUS, końcem ryczałtu, końcem liniówki, testami przedsiębiorcy. Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych, które panoszą się wszędzie za moje pieniądze i impreza trwa. Czuję się ruchany na kasę ze wszystkich stron, bo państwo nie daje nic w zamian. Jednocześnie nie chcę emigrować, mam tutaj chociażby rodziców emerytów, a cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf. Naród pasożytuje, naród żre, naród się cieszy - socjalizm rozkwita. Pewnie jest niewielu myślących jak ja i to mnie boli ;/

#ekonomia #gospodarka #polska #podatki #firma
  • 310
  • Odpowiedz
@jaksiepatrzy: w polsce masz jedne z najgorszych warunków podatkowych więc naprawdę nie opowiadaj bzdur, trzeba by było zrobić rozpiskę na ten temat bo aż żal to czytać, trolle bronią polskich warunków gdzie dla państwa 1000zł to dużo
  • Odpowiedz
@prohackuser: Powaznie jestes tak glupi? Sektor prywatny ma srednia na poziomie 4 tys z z 3 kwartylem na poziomie ok 9, caly ogon za czwartym kwartalem to sa korporacje. Ja prog przekroczylem w kwietniu, efektywnie mam dochod zabierany w wysokosci 30% i nie, tak jak dla mnie dla tysiecy innych osob nie ma wyboru zeby zmienic sobie na B2B
  • Odpowiedz
Wy dalej o procentach, a ja o liczbach bezwględnych


@prohackuser: a co w tym dziwnego? Przecież to oczywiste, że ten kto zarabia więcej płaci więcej jeśli podatek to x%. Co ma wspólnego z opisywaniem całego systemu podatkowego, że ty zapłaciłeś 359k PIT i zostało ci po tym marne ponad półtora miliona (tego już w usuniętym wpisie nie napisałeś jasno a tak lubisz liczby bezwzględne).
A podatki są degresywne bo PIT
  • Odpowiedz
@fenis: wybacz, tak sobie to zinterpretowałem. Piszesz, że zagłosujesz na partię, która zabiera 500+ i inne programy pseudo socjalne, ale to co wcale nie przełoży się na spadek cen, czyli tak faktycznie jesteś 500 w plecy, nie zyskując nic w zamian, chyba że powstrzymanie dalszej inflacji. Inną rzeczą jest to, że żadna partia tego nie zrobi, bo na dzień dzisiejszy to chyba jest jedyna rzecz która by spowodowała pospolite ruszenie
  • Odpowiedz
@jaksiepatrzy: Sugerowanie, ze pracuje w budzetowce odebralem w pierwszej kolejnosci jako obraze ( ͡° ͜ʖ ͡°) to co piszesz nie jest prawda. To jest wrecz bzdura. Placisz dochodowy 19%, ja place 30%. Ponadto place trzykrotnie wieksze podatki ubezpieczeniowo socjalnoe niz Ty. Im wiecej zarabiasz, tym wiecej % oddajesz w dochodowym z granica na 32%. Wiec albo nie masz pojecia o systemie albo nie wiesz jak dziala
  • Odpowiedz