Wpis z mikrobloga

Mam 30+ lat, brak dzieci, duże dochody, do których doszedłem własną pracą. Mimo to, widzę realny wzrost cen wszystkich produktów w sklepach, wzrost usług (fryzjer, dentysta), rachunków. Nie pobieram żadnych socjali, bo one dla mnie nie istnieją. Za to jestem dymany podatkami, galopującym ZUSem (1 osobowa DG), obowiązkami, nakazami, czasem karami. Co jakiś czas ktoś z polityków straszy 30x ZUS, końcem ryczałtu, końcem liniówki, testami przedsiębiorcy. Z dnia na dzień, wyrabiam w sobie niechęć, a czasem nienawiść do rodzin wielodzietnych, które panoszą się wszędzie za moje pieniądze i impreza trwa. Czuję się ruchany na kasę ze wszystkich stron, bo państwo nie daje nic w zamian. Jednocześnie nie chcę emigrować, mam tutaj chociażby rodziców emerytów, a cała Europa to raczej ten sam podatkowy syf. Naród pasożytuje, naród żre, naród się cieszy - socjalizm rozkwita. Pewnie jest niewielu myślących jak ja i to mnie boli ;/

#ekonomia #gospodarka #polska #podatki #firma
  • 310
@korporacion: mówisz o 500 plus? xD ale zdajesz sobie sprawę, że jako elektorat, dałeś im licencję na realną kradzież pieniędzy Twoich, sąsiadów, wszystkich innych, a Tobie jedynie rzucają ochłap byś dalej głosował na nich?
W imię czego? Chwilowego funkcjonowania na nie swoich pieniądzach, na pieniądzach współobywateli. Bo to, że 500 plus przestanie istnieć, jest pewne jak ZUS 10tego :)
@prohackuser: oni nie popelnili bledu, wiedza ze z 500 szybko zrobi sie 300 albo mniej, to nie jest znaczace obciazenie dla budzetu i bedzie trwalo a w zaden inny sposob nie wygraliby wyborow zeby moc sobie krasc pokazne sumy bedac u wladzy. Problem jest taki ze to jest cholernie niesprawiedliwe. To samo z emerytami, zamiast zrobic waloryzacje, doplacac do wiekszej ilosci lekow, to daja koniecznie przed wyborami 888 zl w gotowce...
@bartez_94: ktoś w końcu wpadnie na pomysł waloryzacji 500 :)
Tak, to jest cholernie niesprawiedliwe i teraz wprowadzają nową niesprawiedliwość. Zerowy PIT dla "młodych", a załapią się tylko patusy bez wykształcenia, bo studia kończą się akurat w okolicy 26 roku życia.

Jest luka, 26-60 - tych ludzi dymamy na potęgę. 26-35 najmocniej, bo ci ludzie z reguły dzieci nie posiadają, a i dochody zwykle są największe.
Dawać nieróbstwu lub robolom, a
@prohackuser: no nie do konca, studia konczy sie majac 24 lata i w sumie mozna tez pracowac w trakcie, to jakas oszczednosc dla osob bedzie, co nie zmienia faktu ze jest to i tak mocno nie fair bo jak mowisz, zalapia sie Ci co pracuja po szkole nie ksztalcac sie, a ten kto chce cos wiecej bedzie w dupie bo z reguly jakas mozliwosc pracy jest na ostatnim roku, a do
No nie wiem, ktoś na tych u władzy głosował, więc chyba kierunek prawidłowy.


@motokate: a jak rzad zniszczy calkowicie kraj to dalej bedziesz winic wyborcow, a rzad ktory wlasnymi rekami dokona zniszczenia bedziesz bronic jako niewinny?