Wpis z mikrobloga

@prayer5: liczba miejsc na lekarskim jest teraz tak bardzo zawyzona ze nauka praktyczna jest bezsensowna - jednego pacjenta bada po osmiu studentow. wiec jak my mamy sie czegokolwiek nauczyc? na praktykach za ktore musimy sobie zaplacic?
  • Odpowiedz
Nie zgodze się z twoim argumentem, mysle ze ludzie szanują edukacje jezeli jest wartościowa i daje im realne szanse, i to nie jest bezpośrednio zależne od sposobu finansowania


@pamietacieczyjuzzapomnieliscie: Takie są fakty, mi trudno by było nie zgadzać się z faktami.

Sama myśl o tym że kolejny rok studiów będzie trzeba spłacać przez 10 lat, daje silną motywację do przyłożenia się do nauki, do uszanowania tego całego systemu, poświęcenia wykładowców
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: oczywiście ze są tacy nauczyciele, ale czy nauczyciel w prywatnej szkole ma zastępować rodzica? nauczyciel w prywatnej szkole to osoba której sie płaci by DODATKOWO uczyła bombelka angielskiego, poza tym co było w szkole. Jeśli komuś płacę, to nie oczekuje od niego ze będzie moje dziecko skłaniało do zmiany nawyków bo od jego wychowania jestem ja. Szkoła do której chodzi może mu zwiększyć swiatopogląd, ukieronkować myśli. Ale od nauczyciela
  • Odpowiedz
czy nauczyciel w prywatnej szkole ma zastępować rodzica?


@kryku: nie ma zastępować rodzica, ma być nauczycielem - bardzo ważną osobą w życiu młodego człowieka, w końcu stawia się w pozycji autorytetu.

nie oczekuje od niego ze będzie moje dziecko skłaniało do zmiany nawyków bo od jego wychowania jestem
  • Odpowiedz
@tomislawniepelka: studenci to przyszli lekarze, a skoro mamy bardzo mały wskaźnik lekarzy na tysiąc mieszkańców to jak ich może za dużo?

Owszem na zajęciach jest z tym problem - ale to nie znaczy, że dziś za dużo jest studentów (przyszłych lekarzy) xD
  • Odpowiedz
@jmuhha: Przed takimi zmianami należy zapewnić odpowiednią ilość miejsc na specjalizacjach i takie warunki aby pracowali maks 8h i mieli czas na naukę.

Część wyjeżdża, bo nie jest w stanie skończyć edukacji, bo nie jest w stanie zrobić specjalizacji.
  • Odpowiedz
@jmuhha: O ile ogólnie uważam, że darmowa edukacja to najlepsze, co może być, jestem też przeciwniczką dojebywania komukolwiek dodatkowych podatków / danin / opłat na zasadzie "bo on i tak bogaty kurła i się złodziej dorobił, nie wie co to pracować za minimalną", o tyle ze względu na dramatyczny brak lekarzy w PL to byłabym skłonna przychylić się do tego pomysłu odpracowywania studiów w PL.

Ogólnie studia powinny być bezpłatne,
  • Odpowiedz