Wpis z mikrobloga

Połowa mojej uczelni i tak była kupiona za pieniądze z Unii, #!$%@? o zwracaniu za studia, ziew. Jeżeli naukę studenta wycenia się tak jak leczenie pacjenta(bo większość pieniędzy i tak idzie na zagwarantowanie funkcjonowania uczelni), to straty po moim wyjezdzie oszacowano na 16,23zł. Ale pieje się w mediach o rzekomych milionach na kształcenie bo plebs lubi słuchać takich bzdur i te się najwyraźniej dobrze sprzedają w społeczeństwie pełnym zawistnych gamoni którzy całe
  • Odpowiedz
@jmuhha nie, bo wiem jaki to jest koszt i nie tylko samych studiów ale też całej otoczki czyli komórka szkolnictwa wyższego w ministerstwie zdrowia, koszty miejsc na specjalizacjach rezydentury i szkolenia z nimi zwiazane itd. Nie dość, że państwo płaci to jeszcze potem jest standardowo prywatnie czy na NFZ. Bardzo często lekarze prowadząc prywatna praktykę korzystają ze sprzętu szpitalnego za który też nie płacą. Albo myk za granicę. Czyli tak, wyszkolić
  • Odpowiedz
@jmuhha właśnie, powinni oddawać z procentem a resztę opodatkować dodatkowo, a jak wszyscy uciekną z kraju, to najwyżej się sprowadzi chętnych z Pakistanu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@jmuhha jeśli mam nie wyjeżdżać z kraju to niech państwo zagwarantuje mi dogodne warunki pracy za czas poświęcony przygotowaniu się do tego zawodu
A jeśli boli Ciebie, że nie jesteś na tych studiach, a jesteś na mniej kosztownych, nikt nie bronił Tobie się uczyć w liceum i startować na lek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Oczywiscir ze powinni podpisywac lejalke na prace w polsce a jezeli nie to niech oddaja pieniadze. A osoby spoza kraju nie powinny miec mozliwosci studiowania za darmo.
  • Odpowiedz
skoro to ich rodzice zrzucają się w podatkach na te studia


@sandacz: @jmuhha: ktoś liczył, że wykształcenie lekarza kosztuje pi razy drzwi 150 tysięcy. Poważnie rodzice tyle odprowadzili podatku? Wiesz, nie zapominaj, że podatki też idą na utrzymanie innych rzeczy z których podatnicy korzystają.
  • Odpowiedz
  • 1
@prayer5: pewnie się dowalają dlatego, że koszt ich studiów jest ogromny.


@jmuhha Nie tylko ich. Większość studiów technicznych to masa kasy ze względu na wykorzystywane drogie urządzenia , czy środki chemiczne na laboratoriach itp. .
  • Odpowiedz
ale oni chyba płacą normalnie za swoje studia, więc do czego dopłacają?


@jmuhha: nie płacą normalnie, pokrywają część (ok. 20k za semestr), ale część wciąż jest finansowane z naszych podatków.
  • Odpowiedz
150 tysięcy. Poważnie rodzice tyle odprowadzili podatku?


@defoxe: a to jest jakiś duży wyczyn? 150k zł podatku? Dzień wolności podatkowej wypada na początku czerwca a to znaczy, że, żeby zapłacić 150k podatku wystarczy zarobić 360k PLN. Tyle to dobry programista w 2 lata zarabia.
  • Odpowiedz
żeby zapłacić 150k podatku wystarczy zarobić 360k PLN. Tyle to dobry programista w 2 lata zarabia.


@leoha: Z tym, że jak wspomniałem, podatki idą nie tylko na studia ale i na drogi, wojsko, policję i masę innych. Nie każdy rodzić przyszłego lekarza jest też dobrym programistą. Generalnie ludzie nie zarabiają tyle co słynny "dobry programista".
  • Odpowiedz