Wpis z mikrobloga

@kryku: no to jeśli nie może dopłacić, to powinien zagwarantować że nie wyjedzie. (Tak myśli społeczeństwo nie ja, daje przykład)
  • Odpowiedz
@kryku: z reguły trafią tylko ludzie z powołaniem i kochający daną dziedzinę. "Darmowa" edukacja stworzyła patologiczną zasadę "zrobię wyższe bo każdy robi", generując kolejne pokolenia debili z wyższym - mało wychodzi z uczelni ludzi ogarniętych. Płatność za naukę powinna być obowiązkowa a przynajmniej edukacja wyższa sprywatyzowana - powstaje konkurencja co wpływa na wysoką jakość nauki + odsiew ludzi niekompetentnych dla danej dziedziny.
  • Odpowiedz
@jmuhha: a dlaczego ma państwu cos gwarantować? Informatycy wyjeżdżają a nikt od nich nie wymaga dokładania do studiów. Jak dla mnie KAŻDE studia powinny być darmowe (oprócz tych niestacjonarnych) ale przed każdym powinien być test wiedzy z dziedziny w której chcesz się kształcić.
  • Odpowiedz
I wtedy patologia "zrobie wyższe bo każdy ma" pójdzie się walić. Test wiedzy dla każdego zrobi pierwszy odświew. I zasada że mozesz przystąpic do testu tylko raz na rok. Studia powinny znowu kojarzyć się z renomą, a nie że każdy debil pójdzie bo chce przedłużyć sobie picie
  • Odpowiedz
@kryku: "Jak jakiś student pochodzi z biednej rodziny gdzie się nie przelewa to dlaczego ma płacić za studia?" - a jeżeli mój kolega urodził się w bogatej rodzinie i mi nie było dane grać w golfa jako małolat to też mi się należy? Nie wydaje mi się. Bieda i nierówność zawsze będzie bo dzięki temu jest konkurencja i rywalizacja - motor napędowy rozwoju
  • Odpowiedz