Wpis z mikrobloga

Takie tam centrum handlowe w Singapurze. W środku taki ogród z wodospadem. To tego w sumie 10 poziomów, ponad 130 tysięcy metrów kwadratowych. To otwarty w połowie kwietnia tego roku Jewel Changi, znajdujący się obok lotniska Changi w Singapurze.

Serio nie wiem co mnie pokusiło, żeby się tam dzisiaj wybrać. Dziś jest dzień wolny od pracy (z okazji końca ramadanu), a do tego są szkolne wakacje, więc centrum pękało w szwach. Sklepy jak sklepy - nie jestem fanem zakupów, więc na mnie nic się zrobiło wrażenia.

Chociaż nie - jedną rzecz zrobiła. Kolejka do jednej burgerowni. Shake shack (znana amerykańska sieć) otworzyła tam pierwszy lokal w Singapurze. Dziś, po prawie 2 miesiącach od otwarcia kolejka była na jakieś 60 metrów i 1.5h stania :) tak więc podziękowałem.

#ciekawostki #azja #singapur #zakupy #jemprzeciez <- mój tag o Azji
kotbehemoth - Takie tam centrum handlowe w Singapurze. W środku taki ogród z wodospad...

źródło: comment_o3fWvd8DCkTmBBNh11Jv4mtn5B4JV87N.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kotbehemoth: dajesz radę z hindusami? Z moich kilku wizyt służbowych tam to większość ludzi technicznych it to hindusi w changi business Park... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: beka bo te burgery z shake schacka sa mocno przecietne... xD Na pewno mozna w Singapurze zjesc lepsze rzeczy :P
Jak ogarnales robote w Singapurze? Linkedin czy kontakty?
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: ja bym nie dał. Mam odczucie że oni siedzą w pracy dla siedzenia a nie dla wykonywania zadań. Niby pracują długo a efektywność jest mizerna. A najgorszy jest strach przed wzięciem na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności. Czyli wszędzie procedury i coś ma zrobić inny dział, przesyłają ticket do innego działu i w------e... Bo z nich to już zeszło. Masakra
  • Odpowiedz
@asap_srasap: hej, a jaka firma, można wiedzieć?

Ja w te wakacje zahaczyłem Singapur ( i nawet przedłużyłem tam pobyt o 1 dzień ). Miejscówka zajebista :) myślałbym nad przenosinami może kiedyś, ale słabo chyba płacą ... tzn szału nie robi kasa tam. Ceny p------e, samochody drogie jak cholera itp. No ale miasto ... niesamowite :)

@kotbehemoth: mam podobne zdjęcie z wyjazdu, byłem przekonany, że to po prostu część
  • Odpowiedz
  • 0
@000loki jest to połączone z terminalami lotniska mostem, m.in. by ludzie którzy maja kilka godzin na przesiadką mogli tam sobie przyjść i zrobić zakupy i zjeść. Ale znakomita większość klientów to normalni Singapurzcycy
  • Odpowiedz
@dziad-jihad: @kotbehemoth: to w sumie imo dobrze, ostatnio jak byłem na weekendówce to lądowałem i startowałem z terminalu 4, który niestety jest odłączony od 1-3 i nie mogłem skorzystać z ich super części tranzytowej. W ten sposób z Jewela skorzystają również pasażerowie low-costów.
  • Odpowiedz
  • 0
@neufrin przejście przez granicę zajmuje zwykle parę minut (chyba ze akurat wychodzisz ostatni z dużego samolotu z turystami).
Edit: no tak, ale ze strefy tranzytowej nie skorzystasz w takim razie :) ale do Jewela mozesz podjechać
  • Odpowiedz
@neufrin: jaką linią leciales, że na T4 wyladowałeś? BTW w najbliższym czasie T4 ma być w pełni skomputeryzowany, ma być pozbawiony obsługi ludzi i to pasażer ma wszystko z pomocą komputerów wykonywać
  • Odpowiedz
@dziad-jihad: AirAsia DMK-SIN w 2 strony. To było pod koniec 2017 i już wtedy jedynymi osoby z którymi miałem kontakt to był strażnik z kontroli granicznej przy wjeździe i osoby które decydowały kto może skoszystać z wewnętrznego shuttle busa. Przy wylocie cała odprawa bez obsługowo, nawet przy bramce już do samolotu były automaty.
  • Odpowiedz