Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki. Mam kilka kart podarunkowych / prezentowych różnych firm. Miedzy innymi #mediaexpert #mediamarkt #cropp #rossmann #eurortagd Kwoty tam są różne w przedziałach 200-50 zł
Strasznie mnie wkurza, że nie można nimi płacić przez internet. W końcu ktoś to kiedyś kupił normalnie za gotówkę! Firma od kilku tygodni lub miesięcy obraca tymi pieniędzmi, ale przez to masz gorsze warunki. Dla przykładu rozmowa z pracownikiem jednego ze sklepów, gdzie upewniam się, że tracę darmowy transport. W Cropp np. w sklepie online przeceny 25-50% z darmową dostawą, to nie. Trzeba pójść do lokalnego sklepu i zapłacić 100% ceny. W Rossmannie promocje 2 + 3 za pół ceny (czy coś w ten deseń) też odrzucili płatność kartą podarunkową. Przecież miesiąc temu wyciągnąłem z kieszeni 100 zł i zapłaciłem za tą kartę, aby podarować to żonie lub synowi! Ktoś wytłumaczy o co kurna chodzi?

#gownowpis #promocje #zakupy #zakupyonline
źródło: comment_amW92jlPlW2xAKKcXEU5lAKdS2IUvSS9.jpg
  • 4
@roziewicza:
To proste, naprawdę.
W ten sposób firmy promują stacjonarny kanał sprzedaży.
Jak kupisz online z darmową przesyłką -- to zarobią na tym mniej -- bo koszt przesortowania i wysłania do Ciebie tego towaru jest droższy niż przesortowanie i wysyłka do sklepu.
Więc takie prepaidy tylko dla salonów służą właśnie promocji tego tańszego kanału dystrybucji.

Jak mają potrzebę podpromować kanał online -- to dają zniżki w online, kody zniżkowe do online