Wpis z mikrobloga

#firefox #extensions #tampermonkey #mirkopomusz #pomocy
Murki orientuje się może ktoś z was co się stało po ostatniej aktualizacji tampermonkey że dodatek niby zainstalowany, ale ikony brak zarówno na pasku ikon jak i w karcie z zainstalowanymi dodatkami, miałem z 15 skryptów gdzie to uciekło, sytuacja jest poważna widzę wpisy zielonek, ewentualnie jak przenieść skrypty z tampermonkey do bety tegoż dodatku?
  • 17
  • Odpowiedz
@genesis2303: A jaką masz wersję i czy w about:addons jest włączony?

Może tylko usunęło z toolbara, przez przypadek kliknąłeś prawym na ikonie i tam jest opcja do usunięcia. Wejdź w "dostosuj" i sprawdź czy tam jest ikona, bo może wystarczy z powrotem przeciągnąć na pasek.
  • Odpowiedz
@moooka: coś takiego jeszcze na stronie dodatku znalazłem, ale nie wiem jak mu to przyznać:
Firefox:
Require unlimitedStorage permission (-> FF >= 56!)
Fix tab creation with parent ID at Android (Dashboard, GM_openInTab, ...)
  • Odpowiedz
@genesis2303: Ale masz na androidzie? U mnie na tej samej wersji dodatku i przeglądarka wydanie ostatnie stabilne jest ok, na desktopie.

Sprawdź jeszcze taką rzecz. Wejdź w about:config, odnajdź zmienną extensions.webextensions.uuids. Masz w niej zapisane ID zainstalowanych dodatków, skopiuj id przypisane do "firefox@tampermonkey.net". A teraz w pasku adresu przejdź do strony moz-extension://[skopiowany-nr-ID]/options.html` i ciekawe czy otworzy stronę z ustawieniami, tam można by zrobić import ustawień.

Trochę skomplikowane, wiem. :-)
  • Odpowiedz
@moooka: mieli i mieli i wejść nie chce, skomplikowane jakieś bardzo to nie było, ale działać nie chce, ewentualnie może coś sknociłem, ID powinno być bez żadnych znaczków?

Aha i tylko desktop.
  • Odpowiedz
@genesis2303: Ciekawe. Z tego co na szybko wyszukałem, na reddicie piszą, że Mozilla wprowadziła w Firefoksie pozwolenie (permission) na używanie nieograniczonej pamięci dyskowej dla rozszerzeń. Czyli jeśli rozszerzenie używa powyżej 5MB to użytkownik musi zaakceptować. Autor ublocka wprowadził taką zmianę niedawno i teraz ublockorigin wymaga tego pozwolenia.

Z tego co tu wkleiłeś wynika jeśli dobrze rozumiem, że nowa wersja ublocka wymaga nowego pozwolenia, czyli tak jakby wersja przeglądarki nie obsługiwała tego
  • Odpowiedz
@moooka: najzwyklejszy stabilny firefox quantum 67 nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem, beta tampermonkey działa jak trzeba, a standardowa małpka nie ;/
Gdyby było jakieś miejsce z którego dałoby się przyznać to pozwolenie about:permissions już nie ma ;/
  • Odpowiedz