Wpis z mikrobloga

@itpr ale jak sąd ich zmusi do przekazania niezbędnych dokumentów, lufą przy skroni? Zadatek jest po to żeby chronił wasze interesy więc radzę się po prostu skontaktować że sprzedającymi i opisać sytuację że albo dadzą papiery albo idziesz do sądu i masz 10k na czysto
to jak udowodnisz winę sprzedającego możesz zadać zwrotu podwójnego zadatku, ale trochę zardzewiałem od czasu kiedy zajmowałem się tymi sprawami więc może ktoś potwierdzi czy nic się nie zmieniło


@Czarzy: nie ma tutaj winnych. Sa tylko zobowiazania. Trzeba udowodnic niewywiazanie sie ze swoich zobowiazan.

Gdy umowa przedwstępna zostanie już podpisana notarialnie, a zbywcy nie będą dostarczać wymaganych dokumentów potrzebnych do kredytu (nie wymienionych w umowie). Co w takiej sytuacji?


@itpr:
nie wiem czy to jest wykonalne, nigdy nie wiadomo czego będzie chciał bank i nie znalazłem w żadnym drafcie umowy takich zapisów


@itpr: wiec mozna napisac "wszystkie dokumenty wskazane przez bank". Serio nie trzeba literalnie ich wymieniac. Wystarczy tylko wpisac obowiazek dostarczania dokumentow na sprzedajacego.
ale jak sąd ich zmusi do przekazania niezbędnych dokumentów, lufą przy skroni?


@Czarzy: po to jest umowa notarialna przy umowie przedwstępnej, że zapewnia mi sprzedaż domu na określonych warunkach, gdy zbywcy się nie wywiążą sąd ich zmusi do sprzedaży.
@itpr jak notariusz tego nie opisał w umowie przedwstępnej to jest dzbanem do potęgi i na Twoim poszedłbym do niego z pretensjami xD przecież to podstawa. Niektórych dokumentów nie trzeba opisywać bo najwyżej sam je sobie wyciągniesz ale tu akurat trzeba. A właściciel pewnie usłyszał że musi za taki kwit zapłacić pare stowek i odezwał sie zew Janusza.
Gdy umowa przedwstępna zostanie już podpisana notarialnie, a zbywcy nie będą dostarczać wymaganych dokumentów potrzebnych do kredytu (nie wymienionych w umowie). Co w takiej sytuacji?


@itpr: Umowa przedwstępna powinna przewidywać takie okoliczności. Nie ma potrzeby, aby wszystkie dokumenty były wymienione literalnie. Wystarczy zapis, że strona sprzedająca zobowiązuje się dostarczyć wszelkie niezbędne dokumenty do uzyskania kredytu. Część dokumentów można też dokładnie wymienić w umowie.
jak notariusz tego nie opisał w umowie przedwstępnej to jest dzbanem do potęgi i na Twoim poszedłbym do niego z pretensjami xD przecież to podstawa. Niektórych dokumentów nie trzeba opisywać bo najwyżej sam je sobie wyciągniesz ale tu akurat trzeba. A właściciel pewnie usłyszał że musi za taki kwit zapłacić pare stowek i odezwał sie zew Janusza.


@posrednik_nieruchomosci: jeszcze pytanie czy w umowie przedwstepnej jest informacja o kredycie bankowym. Jesli jest
Wystarczy zapis, że strona sprzedająca zobowiązuje się dostarczyć wszelkie niezbędne dokumenty do uzyskania kredytu.


@marcpol: zgoda na to jest takze wzmianka o kredycie w samej umowie. Wiedza na temat kredytu przez strone sprzedajaca jednoznacznie wskazuje na to ze ta strona wiedziala o tym ze moze pojawic sie obowiazek dostarczenia dokumentow w zwiazku z tym kredytem. Same dokumenty musi udostepnic w takim wypadku, jednak kosztow ponosic nie musi.