Wpis z mikrobloga

@cu0_: Zastanawiam się czy Ty czytasz w ogóle to co pisałem, czy tylko bierzesz wyrwane zdania z kontekstu.

No to pokrótce - Neisseria meninigitidis czyli tzw. meningokok to zupełnie inna bakteria niż Streptococcus pneumoniae (pneumokok) i tak, one konkurują między sobą (jak wszystkie gatunki na świecie o niszę ekologiczną) ale nie oznacza to że jedna zastępuje drugą i nie są to żadne „typy” jak to napisałeś.


Gdzie ja Ci napisałem, że memingokok i pneumokok to to samo xD? Kolejna osoba, która nie potrafi
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: Nie wiem czy to kwestia aplikacji wykop ale strasznie chaotyczny ten twój komentarz. To nie są typy tylko gatunki! Typy (czy tez serotypy) to zupełnie inna rzecz! Przejrzałem wklejone przez ciebie abstrakty i pierwszy w ogóle nie jest związany z tym, co pisze, drugi mówi o M. catarrhalis i H. influenzae w ZUŚ, pozostałe mówią o konkurencji między S. pneumoniae a S. aureus. Przypominam że S. aureus nie wywołuje
  • Odpowiedz
Jesteście naiwni.


@DanteTooMayCry: co zarzucasz mojej wypowiedzi? Dlaczego według ciebie jestem naiwny? To moja wypowiedź do OPa w tym wątku, po której mnie zawołałeś:

"@dudi-dudi: i to ci sprawia radość? Idź się leczyć, bo szczepień na to nie ma... "

Czy przez przypadek nie generalizujesz tak samo, jak ci, których których chcesz edukować?
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: chyba nie rozumiesz co napisałeś, albo nie wiesz do czego służy myślnik?
"Jak widzisz to jest to samo co HPV - bredzisz o spadku zachorowań, a dane jasno wskazują na wzrost."
To zdanie znaczy "jak widzisz, tu jest to samo co z hpv (półpauza) bredzisz (gdzie? TU) o spadku zachorowań, a dane jasno wskazują na wzrost.". Żeby znaczyło to co tam sobie wymyśliłeś, to należało je napisać w miarę poprawnie:

"Jak widzisz, to jest tu to samo co w wątku z HPV, gdzie bredzisz o spadku zachorowań, mimo faktu, że dane jasno wskazują na wzrost."
Uczyć antyszczepa jak się poprawnie wysławiać.. do czego to doszło. Po drugie, masz chyba spore problemy ze wzrokiem https://www.wykop.pl/wpis/41477903/#comment-145864205 sprawdź jeszcze raz z kim ty
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: aleś się przyczepił tej sepsy. Sepsy wywołanej ZARAŻENIEM pneumokokami. Nie jakiejś z kosmosu i tak, jest to oczywiste, że jak dostaniesz sepsy WYWOŁANEJ ZARAŻENIEM to musiałeś się ZARAZIĆ. Czego w tym nie rozumiesz? Nie są to statystki sepsy ogółem, tylko tej wywołanej zarażeniem pneumokokami. Dokładnie o tej samej chorobie, o której jest mowa we wpisie. Widać wyraźnie z danych, że ilość zachorowań wywołanych zarażeniem pneumokokami (żebyś się nie czepiał zaraz, że się sepsą zarażają) wygląda mniej więcej jak wykres eksponencjalny. Nawet napisałem ci strony do badań, a chodziło mi dokładnie o tę jednostkę chorobową "CHOROBA WYWOŁANA PRZEZ STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE, INWAZYJNA: POSOCZNICA (A40.3)". I tak, pneumokokami możesz się zarazić, a te mogą wywołać sepsę. Już jaśniej chyba tego wyjaśnić nie mogę, i więcej nie będę więcej karmił trolla.

No jest korelacja, ale to nie oznacza od razu, że te dwa fakty są w związku przyczynowo skutkowym.
Masz dwie możliwości:
1) są w związku przyczynowo skutkowym. Czyli są trzy możliwości
a) szczepionki
  • Odpowiedz
@cu0_:

Nie wiem czy to kwestia aplikacji wykop ale strasznie chaotyczny ten twój komentarz. To nie są typy tylko gatunki! Typy (czy tez serotypy) to zupełnie inna rzecz!


Rozumiem, że mamy zacząć tu pisać naukowo i zacząć się posługiwać rodzajami, rodzinami, rzędami, klasami? Nie przeczytałeś dokładnie i próbowałeś wmówić, że ja łącze pneumo, meningo i gronkowce w jedno, a teraz łapiesz za niedokładne NAUKOWE
DanteTooMayCry - @cu0_: 

 Nie wiem czy to kwestia aplikacji wykop ale strasznie cha...

źródło: comment_UKpBDbbneWm8MWtEWz81F30uEjKmR8B7.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
Wołałem wypowiadających się w temacie.

Jesteście naiwni.


@DanteTooMayCry: wszyscy, oprócz ciebie, ofc, są naiwni? Generalizujesz i wyciągasz nieprawidłowe wnioski w jednej sprawie, jest duże prawdopodobieństwo, że w innych też...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fizzly: Moha córa zlapała sepsę od paciorkowca w 5 tygodniu życia. Na paciorkowca nie ma szczepionki. Przeżyła, bo się samo cofnęło po jednej dobie, to był początek sepsy. 9 miesięczne dziecko mogło i tak zachorować na pneumo nie ze szczepionki, bo jak pisze pani z komcia, szczepionka chrobi tylko przed kilkoma szczepami (syfny refundowany synflorix, dlatego szczepiłam tą z 13 szczepami a nie 10, zawsze 3 więcej).
  • Odpowiedz