Wpis z mikrobloga

@AlvarezCasarez:

Błagam Cię wróć do szkoły:

Jak widzisz to jest to samo >>>> co HPV - bredzisz o spadku zachorowań <<<<


@trll:

I jeszcze raz - szczepienie nie ma tutaj żadnego znaczenia:

Nawet gdybyśmy uznali, że szczepionki ZAWSZE działają w 100% i nie powodują żądnych szkód i w ogóle tylko się szczepić to i tak nic by to nie dało w przypadku sepsy, bo ŻADNE szczepienie nie pomoże, jeśli układ
"jesteśmy naturalnie zakażeni pneumokokami cały czas"
@DanteTooMayCry: potrzebne źródło, bo badania temu przeczą.. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17900847

"Sepsy spowodowane różnymi bakteriami pojawią się często niedługo po szczepieniu"
potrzebne źródło

"Zmniejszyła się ilość tych na które się szczepi, a w zamian zaczęły środowisko zdobywać te gorsze, tworzące więcej problemów"
Znowu tworzysz pesudoteorie bez podania źródła?

"na miejsce łagodnych pneumokoków wchodzą"
łagodnych? które do 2000 roku rocznie zabijały milion dzieci do 5 roku życia... brak mi
"wg Antybiotykoterapii praktycznej Dzierżanowskiej nosicielstwo wynosi od 5 do 70%"

@stam: dziwny ten rozrzut rzędu 65% o.O Masz tam może publikacje z jakich korzystał przy ustalaniu tych wartości? No i czy jest to suma wszystkich nosicieli gronkowców czy konkretnie pneumoniae?
@AlvarezCasarez streptococcus to paciorkowiec tak na marginesie. Niestety nie ma podanych danych, na których autorka się oparła. To książka z 2001 roku, więc przypuszczam, że dlatego ten rozstrzal jest taki duży ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@pajratus: Dokładnie, szczepienie dzieci przeciw pneumokokom jest w Polsce obowiązkowe dopiero od 2017 roku.
To tak jakby kogoś hejtować, że ma boreliozę bo się nie zaszczepił.
A wybierać wszystkie dodatkowe płatne szczepienia to naprawdę ryzyko.
@pajratus: "Tak tylko chciałem powiedzieć że prawie żaden z Was nie jeździł samochodem w foteliku .
Pamiętajcie o tym zanim zaczniecie ten swój oczywisty lincz na matce ...."

Chodzi mi o to, że dawniej (przynajmniej za moich czasów) nie było takich szczepień czy fotelików, które mogły uratować zdrowie lub nawet życie wielu dzieciakom. Teraz mamy możliwość ochrony, a mimo to matka z nich nie skorzystała - bo "jest oświeconą przez inne