Wpis z mikrobloga

Część pozytywna dla społeczeństwa. Na przykład promowanie opieki nad rodzicami czy też udział w wolontariatach. I jeśli za to można dostać lepszy kredyt, pracę czy też obniżenie kosztów transportu to super.


@MPTW: i jak to niby udowodnisz? Urzędnik ma z Tobą chodzić jak idziesz na spotkanie z rodzicami, żeby Ci klepnąć pieczątkę na zaświadczeniu "dobrego obywatela"? Legitka z lokalnego NGOsa jako załącznik do CV, chociaż nic nie zrobiłeś poza członkostwem i
I co ma do tego to czy ktos chinach byl czy nie ? Przeciez jak hui widac do czego to docelowo prowadzi czyli maksymalizacji kontroli nad jednostka, scementowania wladzy w reku oligarchii - grupy uprzywilejowanej, ktora bedzie sterowala masami ludzkimi. #!$%@? mnie ludzie ktorzy to w jakikolwiek sposob usprawiedlwiaja, czy #!$%@? nie macie wyobrazni? I #!$%@? ze chiny ma system kulturowy rozny od nas , ze u nich to dziala (chociaz wiem
@MPTW faktycznie zajebiscie - system ktory ocenia tylko w kategoriach 0 i 1 nie biorac pod uwage kontekstu - aby ulatwic ci zrozumienie tematu wyobraz sobie ze tak samo bedzie ocenial brak opieki nad rodzicami osoby ktora miala normalnych i kochajacych rodzicow oraz osoby ktora na dzien dobry dostawala od #!$%@? sterego kablem po ryju. I takie przyklady uposledzenia tego rodzaju systemow kontroli mozna mnozyc. Wiem ze zaraz powiesz ze mozna wprowadzic
@pyknik: choćbyś pomagał staruszkom przez przejście przechodzić, choćbyś oddawał krew i troszczył się o psy w schronisku, spłacał regularnie kredyt i regularnie chwalił partie w internecie ...

@enfersurterre nie za bardzo jest tu pole do korupcji czy nadużyć. To nie człowiek tylko system. System ma jasne zasady albo 0 albo 1. Wprowadzane są oczywiście poprawki i zmiany ale raczej wszystko jest transparentne bo wiesz za co jest kara a za co nagroda.

Generalnie taki system jest fajny dla kogoś kto się w niego wpisuje, nie ma problemów, dobrze pracuje i się nie wychyla. Tylko jak komuś się noga podwinie
@pyknik: Część pozytywna dla społeczeństwa. Na przykład promowanie opieki nad rodzicami czy też udział w wolontariatach. I jeśli za to można dostać lepszy kredyt, pracę czy też obniżenie kosztów transportu to super.


@MPTW: co jest pozytywnego w wymuszaniu opieki nad rodzicami, którzy nie zawsze byli przykładnym mamusią i tatusiem? Jeśli rodzice byli dobrzy to dzieci same będą chciały do nich wracać
@Argonzz nie zgodze sie. System musi miec operatorow - pkt moga z dupy zniknac lub dodac sie. Wedlug mnie to zaden problem. Ponadto mozna dododac mnostwo skomplikowanych wyjatkow ktore beda niejednoznaczne. Ten system jest troche jak system prawny, ktorego przepisy maja czesto ogolny i niedookreslony charakter, tak aby sedziowie mogli je dostosowac do sytuacji. Byly w historii proby stworzenia kodeksow obejmujacych kazda sytuacje ale to jest niemozliwe bo stosunki spoleczne sa zwyczajnie
@pyknik: Ludzie, którzy chwalą taki system powinni zostać zesłani do Chin ¯\_(ツ)_/¯
Ewidentnie widać, że prawie wszystkie punkty z "losing points" można podciągnąć pod prawie cokolwiek, są mocno zależne od kontekstu i łatwe do zastosowania, gdy człowieka chce się pociągnąć na dno. W dodatku zero krytyki rządu, cenzurowany internet, zero praktyk religijnych i nieszczerych przeprosin (np. za krytykę rządu). Miłego życia w takim kołchozie.
@pyknik: Ja tam ciągle uważam, że pomysł nie jest najgorszy, gdyby tylko miał zastosowanie do dosłownie wszystkich osób w państwie. Jedynie wykasowałbym krytykowanie rządu, bo to koniec wolności słowa.
Ja tam ciągle uważam, że pomysł nie jest najgorszy, gdyby tylko miał zastosowanie do dosłownie wszystkich osób w państwie. Jedynie wykasowałbym krytykowanie rządu, bo to koniec wolności słowa.


@pyknik: Ja #!$%@?ę, jestem po prostu zszokowana, ile tutaj jest komentarzy, które widzą w tym systemie cokolwiek dobrego. To ta mentalność niewolników i jakaś chora potrzeba państwa opiekuńczego, jak widać nie dojrzeliśmy do wolności... to wyjaśnia wyniki wyborów. Serio, jestem przerażona i smutna.
Nie przyznamy panu kredytu na mieszkanie bo miał pan wall hacka w CSie


@Herubin: za oszukiwanie w grach online powinni ucinać ręce, niech się cieszą, że tylko im ranking obniżają.

ile tutaj jest komentarzy, które widzą w tym systemie cokolwiek dobrego


@BarkaMleczna: założenie jest spoko, choć bardziej skupiłbym się na systemie premii, bez kar. Weźmy na ten przykład opiekę nad starszymi - pójdę odwiedzić dziadka i mam plusa w systemie,
wszystko spoko poza wychwalaniem i obrażaniem rządu


@Filareta: Tak w szczególności fragment o "public shaming" czyli nagonkach w TV, ujawnianiu publicznie danych osobowych, w tym nr. dowodów czy inwililacji przy próbie kontaktu z "nieszczerą" osobą o niskiej punktacji, blokadzie do prywatnych szkół czy usług prywatnych firm transportowych czy blokadach urzędowych. Każdy kto spiera taki chory system jest mentalnym komunista i powinien sobie sam strzelić w łeb, a nuż otrzeźwieje przez chwilę.
i jak to niby udowodnisz? Urzędnik ma z Tobą chodzić jak idziesz na spotkanie z rodzicami, żeby Ci klepnąć pieczątkę na zaświadczeniu "dobrego obywatela"? Legitka z lokalnego NGOsa jako załącznik do CV, chociaż nic nie zrobiłeś poza członkostwem i może opłacaniem składki?


@ambereyed: a po co? Masz w telefonie mikrofon i GPS który powie państwu gdzie jesteś i co mówisz. Masz też chińską kartę płatniczą, a na każdej ulicy są kamery