Wpis z mikrobloga

Dlaczego na polskiej scenie politycznej, nie może pojawić się partia, która gospodarczo czerpałaby mocno z korwina (no, ale nie tak może na 100%) natomiast światopoglądowo przedstawiałaby się liberalnie, coś jak Wiosna, czy Razem.
Jest jakaś przyczyna, że partie wolnorynkowe z automatu muszą być konserwami światopoglądowymi, a partie liberalne światopoglądowo często podchodzą pod mocny socjalizm?

Przecież trzonem takiej partii byłyby proste założenia:
- nie zaglądamy Ci do łóżka
- wyznawaj wiarę jaką chcesz i zarówno ateiści jak wierzący mają równe prawa w przestrzeni publicznej
- twoje ciało, twoja sprawa
- rób co tam uważasz za słuszne dopóki nie krzywdzisz innych
- prowadź swój interes według prostych i przejrzystych przepisów z kilkoma prostymi do wyliczenia podatkami, gdzie państwo nie ma prawnej przewagi nad podmiotem gospodarczym, a konsekwencje karne poniesiesz dopiero, gdy pomimo prostych przepisów i niskich podatków lecisz sobie w kulki i robisz państwo mocno w konia

Powyżej zawarłem duże uproszczenia, ale myślę, że wiadomo o co mi chodzi.

#neuropa #konserwy #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kordian_ziom niekoniecznie. W tym roku w parlamentarnym był cały rozkład partii należących do ALDE, znacznie powiększyli swój wynik z poprzednich wyborów(choć oczywiście znam tylko niektóre z programów tych partii). Tak naprawdę taka partia powinna wygrywać duże miasta. Myślę, że nawet i 15% jest możliwe do osiągnięcia.
  • Odpowiedz
@Adsu: Nie wiem co mi napisałeś, ale wątpię że coś znaczącego, bo po pierwsze usunął to mod, a po drugie jak tak cię czytam to po prostu nie potrafisz napisać niczego, co ma związek z logiką.

Ja wiem, że murów twojej wyimaginowanej twierdzy nie przebije żaden racjonalny argument i ten podły świat poza murami tak bardzo się na ciebie i tobie podobnych uwziął i planuje zagładę twojej różańcowej heteroseksualności, że
  • Odpowiedz
Na świecie ludzie wyobrażają sobie utopię jako miejsce, gdzie nie ma chorych ani biednych, nie ma wojen ani żadnych kłótni.

Ale dla Polaków, utopia była by wtedy gdyby rząd o-----------y się od obywatela xD
  • Odpowiedz
  • 0
@wcfilmowe

Wiem, że pijesz do tego, że nie możesz być w spokoju naziolem. I nikt nie ma zamiaru karać cię za poglądy, a za akty które z nich wynikają. Nie możesz wyzywać ludzi od pedałów, bo ich obrażasz na tle homofobicznym i za to powinna być kara. Nie możesz gejowi w--------ć na ulicy za to, że jest gejem, bo to przestępstwo na tle homofobicznym i powinna być za to kara.


To ty sam żyjesz w oblężonej twierdzy, twoje wywody nie wytrzymują zderzenia z logiką, a dalej grasz tą samą nutę usiłując mnie przy tym (nie skutecznie) obrazić.
Po
  • Odpowiedz
@Adsu: z każdym twoim zdaniem mam wrażenie, że szukasz problemu tylko po to, żeby go szukać i w ogóle nie interesuje cię rozwiązanie. Nie nazwałem cię nazistą ani nie obraziłem w żaden sposób i specjalnie dobierałem słowa, żeby tego nie zrobić. Przeczytaj jeszcze raz uważnie.
Chcesz anarchii? Bo tylko ona pasuje do poglądów, o które tak zaciekle walczysz w tym wątku. W anarchii nie ma prawa, nie ma cenzury i
  • Odpowiedz