Wpis z mikrobloga

Dobra kurła. Meczy mnie szukanie pracy biurowej, 3 etapy rozmów, pytania tak głupie, że trzeba lać wodę, jakieś prezentacje o sobie, czekanie tydzień na odpowiedź, a to wszystko za 2500 netta, ale rewelacyjne dni owocowe i karta multisport do tego!
I tu pojawia sie pytanie: jakie są szanse na rozpoczęcie kariery jako kafelkarz, brukarz itd. w wieku 23 lat, będąc kobietą?
#kiciochpyta #pracbaza
  • 161
  • Odpowiedz
a to wszystko za 2500 netta


@ramionko: Jeżeli startujesz dopiero w branży (poza IT) to przecież jest całkiem dobra kasa na początek. Może trochę mniej wykopu i programistów 15k.

na razie wolałam omijać wielkie korpo


@ramionko: No to czego się spodziewasz po januszex's companys? Chcesz dobry start to atakujesz duże firmy, to zawsze jest najlepszy początek. Poza tym, karta multisport jest bardzo spoko i #!$%@? się do tego
  • Odpowiedz
@ramionko: gdzie to takie kwiatki? U mnie było jakaś luźna rozmowa o niczym z babą z agencji, bo ona zajmowała się pierwszym etapem rekrutacji później rozmowa z team leaderką i szefem typu "dlaczego było fajnie na erasmusie", czy "interesowałoby mnie takie i takie stanowisko", luźna atmosfera, zero głupich pytań typu "gdybyś był ptakiem to jakim i dlaczego" no i jakieś 3 zadanie z excela i kięgowania, które sobie później omówiliśmy,
  • Odpowiedz
@pan_filutek: coś mi tu nie pasuje, Ty od metra płacisz 12 zł za robociznę a mi położenie płytek na balkonie ~17m2 wołają w okolicach 1300 zł. Albo Ty płacisz tak mało pracownikom albo masz stosunkowo tanie usługi, jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@ramionko a ja polecam sprzątanie, w mieszkaniach i biurach. Pani, która do nas przychodzi zgarnia 150 zł za jakieś 1,5 h l. Przeleci odkurzaczem, potem na mokro, zetrze kurze i jazda po kolejne 150. Zrób 3 mieszkania, nieduże biura dziennie.... Ba, zrób 2.

Przy tym rób social media, zbieraj rekomendacje. Da się.
  • Odpowiedz
@Krs90: nie-korpo to nie znaczy od razu Januszex, mam około 2 lat doświadczenia w branzy. No a karta multisport jest git, ale nie jest to argument, dzięki któremu zmienię zdanie
  • Odpowiedz