Wpis z mikrobloga

Taka refleksja przy okazji spięcia na linii USA-Huawei: USA tak, jak były, tak nadal pozostają jedynym liderem wolnego, zachodniego świata. To jedyna siła zdolna do podjęcia działań, kiedy inni mówią "niedasie" czy "nieopłacasie".

"Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!? A, mój miły gospodarzu, mam przez cały dzień dosyć Chińczyków."


I jak to już w historii bywało - USA znów bronią Europy, podczas gdy Europa zagubiona, nie wie jak się do tego zabrać. A jakoś trudno mi uwierzyć w to, że te działania są profilaktyczne. Amerykanie po prostu wiedzą co robią.

Działania wobec Huawei to już coś twardego i wymiernego, ale również wobec Rosji istnieją ograniczenia i restrykcje - wierzcie mi na słowo.

I generalnie to doskonała wiadomość - "I bardzo, ku@wa, dobrze!". Okazuje się, że jednak można "chincykom" pokazać gdzie jest ich miejsce we współczesnym świecie.

#chiny #usa #huawei #takaprawda #android #ekonomia

Pobierz motaboy - Taka refleksja przy okazji spięcia na linii USA-Huawei: USA tak, jak były, ...
źródło: comment_PoqavvUDVjd97fZgE9oqNojLmlcpWZtj.jpg
  • 7
@motaboy: No, nam jako Europejczykom opłaca się ta ich cała wojna handlowa. Coś tam coś tam, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta? Najlepiej dla nas jak ta sytuacja jeszcze trochę potrwa.
@Nekai: Nawet nie o to mi chodziło. Dla Huawei rynek europejski jest chyba nawet ważniejszy niż chiński, bo oprócz solidnej kasy buduje brand.
Bardziej chodziło mi o to, że sami z siebie europejczycy nigdy by przeciwko Chińczykom nie wystąpili, chociaż mogą.

Pet saldo oczywiście że będzie się to nam opłacało. Chińczycy nie dają nic od siebie (ot np. nie wolno działać bankom, organizacjom typu Visa, Amazonowi itp.) a i ktoś w