Wpis z mikrobloga

@kolnay1: To są te tak zwane iterowane, czyli najpierw liczę tę dx, s potem dy, ale z tej wyliczonej dx
A w ostatniej linijce, po wymnożeniu już, zrobiłam 1/e z e^-1
  • Odpowiedz
@Amestris: ten zapis jaki podalas znaczy tylr, co koledzy mowili wyzej, iloczyn dwoch calech, chyba ze studiujesz fizyke, albo cos na politechnice, tam czasem ludzie uzywaja takiego pseudo zapisu na calke podwojna, ktory z matematyczngego punktu widzenia znaczy iloczyn. W etrapezie masz calke jedna w nawiasie i za nawiasem dx i tak sie to powinno zapisywac. W twoim zeszycie tez jest zly zapis, jak masz w calce granice calkowania, to
  • Odpowiedz
@0plmnko9: No automatyka i robotyka, czyli ogólnie chodzi o całkę podwójną, tak? Czy jeśli w poleceniu mam "oblicz całkę iterowaną" to z tej podwójnej mam zrobić zapis dla iterowanej?
  • Odpowiedz
Trudno ocenic, co wykladowca mial na mysli, z zapisu wynika, ze.to iloczyn calek, ale wiem, ze niektorzy tez tak zapisuja calki podwojne. Masz jakies inne przyklady do porownania? Caly czas tak zapisywaliscie,.czy tez tak jak w etrapezie?
  • Odpowiedz
W zeszycie masz w miare dobrze rozwiazywane, tylko tej stalec C tam nie ma, ona sie pojawia dla calki nieoznaczonej, wyciagasz (e-1/e) przed calke i liczysz po y
  • Odpowiedz
@0plmnko9: Okej, spróbuję tak zrobić.
A mam jeszcze jedno pytanie i zawołam se też w sumie @kolnay1
Jak na tej liście z zadaniami wyżej jest zadanie 3 i przykład pierwszy u góry od lewej strony. Mam tak zapisany obszar całkowania. Skąd mam wiedzieć jak to zapisać w tych "oznaczeniach" całek oznaczonych?
  • Odpowiedz