Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie #!$%@? gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapita...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clefairy: tak jęczysz na kapitalizm, zapytaj zatem panów Kalanick i Camp czy taki okropny ten kapitalizm?

Otóż ja już teraz Ci odpowiem, że nawet nie będą chcieli z Tobą gadać, bo już na wstępie okazujesz postawę roszczeniową, zamiast poszukiwać sposobu na polepszenie swojego bytu, wmawiasz wszystkim dookoła, że nie da się podnieść standardu swojego życia. Gdyby jednak zechcieli z Tobą rozmawiać, to podejrzewam, że byliby z całego serca wdzięczni losowi, że dane im było żyć w dzisiejszych czasach, a nie 20-30 lat temu, że kochają kapitalizm, internet i postęp.

Zapytaj Roberta Gryna skąd on wziął miliard złotych, a odpowie Ci, że zarobił ciężką pracą we własnej firmie, zamiast harować na kogoś
  • Odpowiedz
@Clefairy: Ale czemu chcecie zrównywać wyniki a nie szanse?

Jestem zdania że każdy powinien mieć dostęp do edukacji na wysokim poziomie, aby mieć szanse na zdobycie godnego wykształcenia.

Ty natomiast chcesz aby człowiek pracujący jako sprzątacz zarabiał tyle co programista, bo wykonuje pracę fizyczną przez 12h dziennie
  • Odpowiedz
@Clefairy:
Według mnie to pradziadek Kulczykowej był tym po prawej, a Kulczykowie zbudowali swój majątek w więcej niż jedno pokolenie, podobnie jak większość bogatych Amerykanów, których przodkowie przybyli na tamtejszy kontynent 2 wieki temu w poszukiwaniu lepszego życia. Uczciwość samego Kulczyka xD to inna sprawa, także naszego skorumpowanego państwa, którego do tego dopuściło, no ale ludzie i ich społeczeństwa są niedoskonali i tacy dorobkiewicze jak Kulczyk zawsze będą istnieli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Formbi: ja tam wolę "secure-by-design". Powinien istnieć tylko kataster i VAT. Wtedy po prostu nie będzie możliwe wyprowadzenie kasy do raju podatkowego.
  • Odpowiedz
Bo jego kolega z klasy uczył się, skończył studia i pracuje za 3x tyle.


@Dug_Suken: co za #!$%@? studenta 2-3 roku

jakby za "uczenie się i skończenie studiów" zarabiało się 3x tyle co na budowie, to doktorzy i profesorowie zarabialiby najwięcej w kraju, a tak nie jest

bogactwo = szczęście + spryt, a nie #!$%@? czytanie książeczek i pisanie na wykopie, że zarabia się 15k na dzień dobry
  • Odpowiedz
@Clefairy OMG typie zrozum że jak ktoś jest przygłupem/nie chce się uczyć to idzie pracować jako fizol i przy tym nieźle zarabia. I to że nie #!$%@? z taczką nie znaczy że praca jest lekka, umysł też się męczy ;)
  • Odpowiedz
@Clefairy ja mogę powiedzieć prawdę, bo pracowałem fizycznie i pracuje teraz umysłowo xd i jest o wiele łatwiej i przyjemniej pracować umysłowo. Po pierwsze robi się coś ciekawego, możesz sam się rozwijać, w pracy nie jest nudno, rozwiązuje się problemy i jesteś zadowolony z siebie. Po pracy fizycznej jest wykończony i masz rację ochotę tylko spać, do tego jest nieziemsko nudno, bo przez 8h powtarzasz te sama czynność, chociaż ja czasami
  • Odpowiedz
kiedy próbujesz opodatkować 1% najbogatszych ludzi


@Nieprzyjazny_Ziemniak: przecież cała klasa średnia zachodu jest wśród 1% najlepiej zarabiających na świecie, bo żeby się tam dostać trzeba mieć zarobki na poziomie 6 czy 7 tysięcy złotych miesięcznie, czyli mniej niż 2000 euro.
  • Odpowiedz
cwaniak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nieprzyjazny_Ziemniak: nacjonalizm podobno jest zły i nie można ludzi dzielić ze względu na to, gdzie się urodzili.

Czemu specjaliści i wyższa kadra menadżerska ma uśredniać z tobą zarobki, a nie np. ty masz uśredniać zarobki z Ukraińcami, którzy u siebie zarabiają średnio
  • Odpowiedz
Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę.


@Clefairy: To jest nieprawda.
  • Odpowiedz