Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie r---------a gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy kapitalizmu oskarżają klasę robotniczą o nieróbstwo. Nie trzeba być żadnym socjalistą aby zauważyć, że to klasa robotnicza wykonuje najcięższą robotę i otrzymuje za to najniższe pensje.

W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.

Pięknie wyglądają opowiastki o cudownych sukcesach ludzi, którzy rozwinęli swój biznes, ale ta era już przemija. Większość wychwalanych przez wykopków kapitalistów to potomkowie osób, które osiągnęły sukces kilkadziesiąt lat temu lub 0.01% tych, którym akurat dało się trafić w niezajętą niszę. Te rozwarstwienie oraz monopolizacja będzie coraz bardziej widoczna i korwinistyczny wolny rynek to utopia i zwykła bajeczka dla naiwnych dzieci.


#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm #razem
Clefairy - Zawsze mnie r---------a gdy na wykopie wielcy 16-letni bezrobotni znawcy k...

źródło: comment_FfUvXFyYrySkHpjv0Ix4pKkB4Xg6Vq71.jpg

Pobierz
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clefairy: Klasa robotnicza to nie są nieroby- są niewykwalifikowani i/lub niewyedukowni. Nie mają odpowiedniego intelektu/podejścia do życia, żeby uczyć się jako młodzież, zdobyć doświadczenie, zacząć pracować w lepiej płatnej i lżejszej pracy, odkładać kasę na edukację dzieci i inwestycje. Może za kilkadziesiąt/set lat to jego potomkowie mogliby pachnieć i latać z TVN.

Poza różnicą w intelekcie i podejściu do życia, w samej pracy jest również spora przepaść. Robotnik przyjdzie na
  • Odpowiedz
W klasie średniej nie bez powodu jest raczej niewiele komuchów, po prostu ci ludzie mają trochę więcej pojęcia jak ten system działa.


@Khaine: albo po prostu byt kształtuje świadomość ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Kapitalista często pracuje dłużej, bardziej nieregularnie, a poziom odpowiedzialności- za firmę, majątek rodzinny i za to, żeby pan robotnik miał gdzie machać łopatą jest również dużo większa.


@ZieloneKoloTramwaja: piszesz raczej o właścicielach małych biznesów, a nie milionerach, których po prostu stać na pracowników, doradców, asystentów i kierowników, którzy odwalają 99% roboty.
  • Odpowiedz
Kapitalista często pracuje dłużej, bardziej nieregularnie, a poziom odpowiedzialności- za firmę, majątek rodzinny i za to, żeby pan robotnik miał gdzie machać łopatą jest również dużo większa.


@ZieloneKoloTramwaja: I zupełnie nieproporcjonalna do zysków. Za trochę większe stresy (to nieprawda, że robotnik idzie na 8h i ma w------e - masz nadgodziny, masz zwolnienia i masz pracę w środowisku, w którym nie chcesz pracować a musisz to robić przez całe życie) możesz
  • Odpowiedz
@Clefairy: nie, nie nalezy im sie, zostanie pracownikiem fizycznym to znaczy isc na latwizne, za pojscie na latwizne nikt nie bedzie ci placil dobrych pieniedzy bo takich co poszli ta droga jest pelno i sa latwi do zastapienia, jezeli chodzi o biede i dete, to w moim otoczeniu moge wzkazac 4 osoby, ktore wyrwaly sie z patologi o ktorej nawet nie sniles, prowadza swoje biznesy, jeden gosciu zostal anastezjologiem, ale
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: wiesz czemu masz wieksze zyski, bo w razie potkniecia ty reczysz za to calym swoim majatkiem, zabiora ci samochody, telefony, laptopy, dom firme, a jak bardzo zle pojdzie bo ktos cie dobrze wykreci to i do pudla idziesz

a taki robotnik przyjdzie sobie na 8h, potem skoczy na piwko pojeczy na ta k---e prywaciaza, a jak s-------i jakis element za grube hajsy to najwyzej go zwolnia i pojdzie pracowac
  • Odpowiedz
W obecnym systemie istnieje zależność, że czym lżejsza praca tym większe zarobki - jest to tym bardziej niesprawiedliwe gdyż osoby najciężej pracujące z wypracowanej pensji nie stać na utrzymanie rodziny.


@Clefairy: Sorry, ale to jest już tak tragicznie niedorzeczne spłaszczanie tematu, że aż się przykro robi.
Ci ludzie, którzy zarabiają rzeczywiście wysokie pieniądze, albo są wyjątkowo przedsiębiorczy, albo długie lata spędzili na edukacji.
Dlaczego np. lekarz - doktor medycyny ze specjalizacją w psychiatrii - ma zarabiać tyle, co niewykwalifikowany pracownik fizyczny? To takie gadanie typu "co on zrobił, tylko przyszedł i popatrzył, jakby pozasuwał na budowie z workiem cementu, to by zobaczył, co to prawdziwa robota".
I nie jest też prawdą, jakoby taka osoba nie mogła utrzymać rodziny. Pensje są rzeczywiście niskie, ale z samych zasiłków z gminnych programów pomocowych spokojnie można się utrzymać. I tu jest prawdziwa patologia, bo oczywiście zarobki nawet tych najmniej zarabiających mogłyby być wyższe, ale podatki są niezbędne do tego, by móc uprawiać szeroko zakrojoną redystrybucję dochodu i tym samym kwota wolna od podatku jest w tym kraju śmiesznie niska. Tyle, że mało kto chciałby podwyższenia kwoty wolnej od podatku, jeśli dać im wybór pomiędzy tym, a kasą
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: widze nie rozumiesz ze bieda ludzi bierze sie z ich rozumowania, takiego upartego jak twoje lewego rozumowania, ze komus cos sie nalezy, ja zaczynalem od 6,40 na godzine na ochronie w biedronce, ale wiedzialem ze nie jest to robota na cale zycie, w tym czasie rozwijalem sie w tym co mnie interesowalo, czyli w projektowaniu, i teraz moge prowadzic swoja firme, i sprzedawac ludzia meble za grube hajsy i
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: Ale ja nigdzie nie napisałem, że Polska jest biednym kraje. Polska jest rozwiniętym krajem z PKB per capita większym niż Portugalia, więc jak napisałeś wcale nie jest źle. I jest coraz lepiej.

Bieda jest dziedziczna - to możliwe, by zmienić stan zamożności Twoich rodziców, ale mało prawdopodobne. I szanse na zmianę tego stanu masz o wiele większą w takich lewackich krajach jak Dania, niż w Stanach lub w Polsce.
  • Odpowiedz
@PanHagrid: ciężko spotkać kogoś kto nie jest amebă umysłową? A jednak, ludzie studiują budowlankę, od tych ludzi (tak od roboli też) zależy bezpieczeństwo przyszłych mieszkańców budynków które budują, od kucharza ktory też g---o zarabia zależy Twoje zdrowie, bo bardzo łatwo jest zatruć pół restauracji w jeden wieczór, od pielęgniarki zależy czy ktoś ci bliski nie będzie umierał leżąc w gōwnie, bo akurat jeat uch za mało i muszą zrobić papierologię,
  • Odpowiedz
@Clefairy: Masz świadomość jak wygląda poszukiwanie pracownika w tej branży?
Większość to Sebki, którzy przychodzą "do przyuczenia", fachowiec poświęca im czas, a po pierwszej wypłacie znika, bo DOSTAŁ 3000 I MOŻE SZALEĆ!!!!
Są też stare majstry, co to wszystko potrafio... do czasu, aż się wezmą do roboty. Jak coś s-------ą, to zrzucają winę na innych.
Pracodawca ma ogromne straty. Zniszczone bądź ukradzione narzędzia, niesolidni pracownicy, nie daj Cthulhu dostanie cep
  • Odpowiedz
@dioxyna: ale co Twój komentarz ma do mojego komentarza tego obrazka? z całym Twoim wpisem mogę się zgodzić, bo od tych ludzi zależy moje bezpieczeństwo, ale czy to oznacza, że mają zarabiać więcej?

to co robi (jak to nazwałaś) robol jest mało warte (można łatwo zastąpić, wymaga tylko siły fizycznej), nawet jeśli mowa tu o bezpieczeństwie, stąd niska pensja

nie twierdzę, że te zawody nie są potrzebne/ważne, stwierdziłem tylko, że
  • Odpowiedz