Wpis z mikrobloga

Gigaankieta za chwilę zostanie udostępniona, w międzyczasie w tym wątku przedstawcie swoje propozycje dotyczące tematyki następnej przygody.

Przed Wielkimi Odkryciami szczególnie mocno gracze optowali za kontynuacją Wikingów oraz światem fantasy. Z tego drugiego zrezygnujemy, ponieważ będzie tematem przygód, prowadzonych przez graczy już w nadchodzących dniach. Chyba, że powiecie inaczej.

Nadchodząca przygoda będzie posiadała zdecydowanie bardziej uproszczoną mechanikę z dwoma aspektami - mechanikę pokoju (ekonomiczną) i mechanikę wojny. Zależnie od typu przygody być może z jednej z nich w ogóle nie skorzystamy, celuję natomiast w taki system, który będzie wymagał kilku (zamiast kilkunastu) kolumn w Excelu, które to będę w stanie uzupełnić na ekranie smartfona (na który postaram się uzbierać pieniądze do lipca).

Z kolei moja propozycja na nadchodzącą przygodę to Jugosławia lat 90. XX wieku. Zadaniem graczy będzie wprowadzenie swoich obywateli do struktur międzynarodowych (Unii Europejskiej, EOG, NATO lub podobnych) lub podniesienie PKB kraju do poziomu państw zachodnich, a sama rozgrywka toczyć się będzie wokół parlamentu Jugosławii w alternatywnej rzeczywistości.

Cztery najpopularniejsze w dyskusji propozycje (liczba plusów) zostaną włączone do ankiety dotyczącej wyboru tematu następnej przygody. Propozycje zbieram do 21.05 do godziny 23:59

-------------------------------------------------
#lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto (i trochę # klasykiniepoprawnejmuzyki)
lacuna - Gigaankieta za chwilę zostanie udostępniona, w międzyczasie w tym wątku prze...
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałem coś potrolowac, ale jak przeczytałem jeden komentarz od tego szczura, to mi resztki godności nie pozwoliły. On serio grał z nami xD ?
  • Odpowiedz
@lacuna: ja popieram fantasy, jakoś poprzednia historia mi nie podpasowala, to może teraz mając wiele ras do wyboru (magię?) to wyjdzie lepiej.
Poza tym to coś nowego będzie. Tylko mam nadzieję że to jesteś wstanie ogarnąć, bo każdy będzie sobie wymyślał jakieś dziwne rzeczy w końcu to fikcja
  • Odpowiedz
@Mnichuy: jestem na nie. jest za dużo rodzajów fantasy LOTR, #!$%@?, GOT Conan, WOW, Pratchet, i jeszcze inne że nie wierze ze to się może udać i żeby to nie była kalka z czegoś
  • Odpowiedz
@kvvach: ja właśnie myślałem że lacuna napiszę że bierze postacie lotr by każdy znal i było odniesie. Nowego uniwersum nie trzeba robić, nie piszemy książki.
Poza tym motyw krasnoludów, elfów i orków są wszędzie podobne z grubsza.
Ja bym najbardziej wolał wow bo proste i przyjemne podzielone na dwa konflikty.
Warhammer zbyt skomplikowany
  • Odpowiedz
@TynkarzCzwartejSciany: to z tego że będzie to poziom fanficu. czyli meh
@Mnichuy: to jest kolejny problem że nie każdy siedzi w danym uni. ja wowa nie znam wcale i czułbym klimatu w ogóle. Jak robić fantasy to lepiej od razu wziąć podręcznik D&D i chociaż będzie wszystko jasne
  • Odpowiedz
@kvvach: Myślę że lacuna na tyle ogarnie, że będzie przystępne dla każdego. Ja klimatu krucjat nie znałem w ogóle, wielkie odkrycia to też nie mój dział, ale jakoś się odnalazłem. Będzie dobrze ;)
  • Odpowiedz