Wpis z mikrobloga

Gigaankieta za chwilę zostanie udostępniona, w międzyczasie w tym wątku przedstawcie swoje propozycje dotyczące tematyki następnej przygody.

Przed Wielkimi Odkryciami szczególnie mocno gracze optowali za kontynuacją Wikingów oraz światem fantasy. Z tego drugiego zrezygnujemy, ponieważ będzie tematem przygód, prowadzonych przez graczy już w nadchodzących dniach. Chyba, że powiecie inaczej.

Nadchodząca przygoda będzie posiadała zdecydowanie bardziej uproszczoną mechanikę z dwoma aspektami - mechanikę pokoju (ekonomiczną) i mechanikę wojny. Zależnie od typu przygody być może z jednej z nich w ogóle nie skorzystamy, celuję natomiast w taki system, który będzie wymagał kilku (zamiast kilkunastu) kolumn w Excelu, które to będę w stanie uzupełnić na ekranie smartfona (na który postaram się uzbierać pieniądze do lipca).

Z kolei moja propozycja na nadchodzącą przygodę to Jugosławia lat 90. XX wieku. Zadaniem graczy będzie wprowadzenie swoich obywateli do struktur międzynarodowych (Unii Europejskiej, EOG, NATO lub podobnych) lub podniesienie PKB kraju do poziomu państw zachodnich, a sama rozgrywka toczyć się będzie wokół parlamentu Jugosławii w alternatywnej rzeczywistości.

Cztery najpopularniejsze w dyskusji propozycje (liczba plusów) zostaną włączone do ankiety dotyczącej wyboru tematu następnej przygody. Propozycje zbieram do 21.05 do godziny 23:59

-------------------------------------------------
#lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto (i trochę # klasykiniepoprawnejmuzyki)
lacuna - Gigaankieta za chwilę zostanie udostępniona, w międzyczasie w tym wątku prze...
  • 108
  • Odpowiedz
@kvvach: pożyjemy zobaczymy co nam zaproponuje, pewnie wygląd będzie typowo lotr jako ten najważniejszy, a statystki typowe do d&d, krasnoludy siła i mali, elfy zręczne i szpiedzy, itd
  • Odpowiedz
@lacuna: co to za przychlast ten rat, ja nie grałem dużo bo mi się klimat nie spodobał, ale nie wylewam żali że musi być jak ja chcę i #!$%@?. Jugosławia i zimna wojna to dla mnie resident sleeper temat, w fantasy jest potencjał tylko bez ograniczeń. Świat na zasadzie wiedźmina gdzie jest mieszanka istot w jednym miejscu i ludzie polują na nieludzi byłoby spoko
  • Odpowiedz
@Yokaii: no może tak, krucjata nie wyszła przez właśnie rywalizację w konsekwencji tryharderow, grę tylko na zysk nie na fabułę itp.
To może lepiej jak w wiedźminie gdzie nienawiść jest wielopokoleniowa, a jednak żyją między sobą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przecież krucjaty były genialne xd racja, wtedy było gorąco momentami ale z perspektywy czasu najlepszy epizod wykopka xdd te bluzgi, trole i bluzgi rozwalaly każdy element
  • Odpowiedz
6 godzin do zakończenia składania propozycji i na tę chwilę najpopularniejsze to:
- Fantasy - kilka propozycji z najwyżej punktowaną która jest po prostu obrazkiem, ale z innymi propozycjami, jeszcze nie ustalone czy będzie to High Fantasy czy Low Fantasy
- Zimna wojna - 12 głosów
- Wikingowie - 9 głosów
- Postapo w starożytności - 5 głosów
  • Odpowiedz