Wpis z mikrobloga

Gigaankieta za chwilę zostanie udostępniona, w międzyczasie w tym wątku przedstawcie swoje propozycje dotyczące tematyki następnej przygody.

Przed Wielkimi Odkryciami szczególnie mocno gracze optowali za kontynuacją Wikingów oraz światem fantasy. Z tego drugiego zrezygnujemy, ponieważ będzie tematem przygód, prowadzonych przez graczy już w nadchodzących dniach. Chyba, że powiecie inaczej.

Nadchodząca przygoda będzie posiadała zdecydowanie bardziej uproszczoną mechanikę z dwoma aspektami - mechanikę pokoju (ekonomiczną) i mechanikę wojny. Zależnie od typu przygody być może z jednej z nich w ogóle nie skorzystamy, celuję natomiast w taki system, który będzie wymagał kilku (zamiast kilkunastu) kolumn w Excelu, które to będę w stanie uzupełnić na ekranie smartfona (na który postaram się uzbierać pieniądze do lipca).

Z kolei moja propozycja na nadchodzącą przygodę to Jugosławia lat 90. XX wieku. Zadaniem graczy będzie wprowadzenie swoich obywateli do struktur międzynarodowych (Unii Europejskiej, EOG, NATO lub podobnych) lub podniesienie PKB kraju do poziomu państw zachodnich, a sama rozgrywka toczyć się będzie wokół parlamentu Jugosławii w alternatywnej rzeczywistości.

Cztery najpopularniejsze w dyskusji propozycje (liczba plusów) zostaną włączone do ankiety dotyczącej wyboru tematu następnej przygody. Propozycje zbieram do 21.05 do godziny 23:59

-------------------------------------------------
#lacunafabularnie #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto (i trochę # klasykiniepoprawnejmuzyki)
lacuna - Gigaankieta za chwilę zostanie udostępniona, w międzyczasie w tym wątku prze...
  • 108
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lacuna: XX-wieczna Europa, jednak nie taka jaką znamy z historii. Europa w której nie doszło do drugiej rewolucji przemysłowej, takie technologie dopiero stawiają pierwsze kroki, więc cały cywilizowany świat poszedł w parę. Fabryki na parę, pancerniki na parę, samochody na parę...



@lacuna: Jak juz wchodzą klasyki jugosłowiańskie, to nie może zabraknąć tego.
Ja mogę podrzucić kilka opcji:

- format znany z gry przeglądarkowej Town of Salem - gracze zostają podzieleni na grupy rózniące się od siebie mechanikami, podłożem itd. Ramy historyczno-fantastyczne dowolne, gra polega na skutecznym kłamaniu oraz wykrywaniu kłamstw - ostatecznie ma prowadzić do zwycięstwa. Nie mam niestety pomysłu jak to ubrać w naszą mirkową atmosferę https://www.blankmediagames.com/

- coś na kształt
Awerege - @lacuna: Jak juz wchodzą klasyki jugosłowiańskie, to nie może zabraknąć teg...
@RatKing: Z dużą lekkością wypowiadasz się na temat innych graczy, jednocześnie unikając interakcji we wpisach. Szukając rozwiązania, które zadowoli większość na pewno znajdzie się grono niezadowolonych, ale Ty swoje pożegnanie z poprzednią grą wybrałeś w niezbyt zgrabnym stylu.

Cieszę się, że chociaż tym razem się podpisałeś.
@Neater: Każdy wchodzi w grę, jeżeli znajdzie poparcie wśród graczy
@Szatanski_werset: W najprostszej wersji gracze podejmują decyzje dotyczące świata i ich samych, wybierając co kilka dni jedną z kilku opcji poprzez plusowanie wyborów. Ich wybory mogą mieć wpływ na świat.

Dodatkowo bardziej aktywni gracze zmieniają ten świat bardziej szczegółowymi deklaracjami, robią wpisy na tagach gry i wchodzą w interakcje z innymi graczami. Sędzią jestem ja i kostki do gry.