Wpis z mikrobloga

k---a, wczoraj zajęcia na uczelni 10-19, przez co wieczorem znów byłem gunwem myślowym, a przez co nie będę miał jutro nic na śniadanie, bo dziś kończę zajęcia już po zamknięciu wszystkich żabek po drodze, dziękuję pan zamordysta pis
ktoś powie, że czemu nie pomyślałem wcześniej, ano temu, że we czwartek po pracy trening i musiałem pędzić do fryzjera, w piątek skończyłem trening o 19 i po całym tygodniu miałem refleks myślowy kupy gówna
niech ktoś mi da z powrotem kupowanie w niedziele, bo nie chce mi się we środę srać o śniadanie na poniedziałek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zakazhandlu #smuteczek #handel
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czlowiek_porazki: Nie, po prostu to jest kwestia przyzwyczajenia i wypracowania w sobie nawyku robienia zakupów z myślą o tym, że w niedziele jest nieczynne. Użyłeś argumentu zmęczenia i tego, że późno kończysz, ja się do niego odniosłam. Podaj inne argumenty, może rzeczywiście mnie przekonasz, że lepiej było wcześniej. Obecnie w niedziele handlowe, w galeriach jest pusto, więc widocznie można się było przestawić.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw:

Obecnie w niedziele handlowe, w galeriach jest pusto

po pierwsze kłamiesz, po drugie w niedziele niehandlowe w biedrze na dworcu wschodnim w warszawie są kolejki na pół sklepu, więc jednak nie zawsze da się przestawić
po trzecie, zakupy to nie tylko żywność, ale też inne branże, za którymi trzeba dłużej pochodzić, a chodzenie w czasie wielkiego burdelu to 2/10
po czwarte, jak jest gorąco na zewnątrz, to chcę mieć możliwość kupienia zimnego napoju w normalnej cenie, bez marży
  • Odpowiedz
@Czlowiek_porazki: Okej, jeżeli według Ciebie spędzanie czasu z rodziną w galerii handlowej jest świetnym rozwiązaniem to nie ma o czym dyskutować xD
Może masz rację, może dla większości to jest problem, dla mnie nie. Skoro Francuzi dają radę, a u nich sklepy zamykają o 17 to jest to dla mnie dowodem, że to tylko kwestia przyzwyczajenia.
  • Odpowiedz
@Czlowiek_porazki: Czy znasz definicję słowa kłamać? Bo pokazujesz, że nie xDD

po szóste, zimowe wyjścia do galerii były sposobem na spędzanie czasu z rodziną


Ty ten przykład podałeś, jako argument za tym, że niedziele handlowe były dobrym pomysłem. Skoro nie uważasz, że to był dobry pomysł, to po co podałeś ten przykład?
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Jak mnie to denerwuje, ja mam wrażenie że zawsze jak jest temat zakazu handlu to zwolennicy tej głupoty nie zdają sobie sprawy, że ludzie oprócz jedzenia, chodzą też do galerii hadnowych kupić obuwie, ubrania, jakieś zapachy do domu, perfumy itd. Potrafi zająć to znacznie więcej niż godzinę i robienie takich zakupów w pośpiechu też nie jest wskazane.

Niedziela była idealnym dniem właśnie na takie zakupy, szczególnie że przez resztę
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: To może inaczej: jakie ty widzisz plusy zakazu handlu poza: "ludzie pracujący w sklepach zasługują na to, żeby mieć chociaż ten dzień wolny"?? Innych "plusów" po prostu nie ma, część ludzi jest w stanie to przełknąć i zmienić nawyki, ale całą resztę to wnerwia.
Co zaś do samego "ludzie pracujący w sklepach zasługują na to, żeby mieć chociaż ten dzień wolny" to jest to jeden z najdurniejszych "argumentów", jaki
  • Odpowiedz