Wpis z mikrobloga

@deshix: Było około 15-20g, w sumie nie wiedziałem ile dać bo na każdej stronie inaczej podawali, a to moja pierwsza pizza. Umre? (,)
@kRpt Nic ci nie będzie, po prostu przy tylu drożdżach ciasto mocno nimi smakuje. Ja na 400g maki daje 4-5g drożdży. Tylko trzeba trochę więcej czasu dać ciastu
@kRpt: drozdzy faktycznie sporo, ja na 1kg mąki daje 40-50g drożdzy i rośnie ideolo. i spróbuj dać mleko zamiast wody- wyjdzie chrupiąca ale nie twarda :)
@kRpt: Na ciacho każdy ma swój myk i jest to kwestia wprawy (odpowiednia konsystencja ciasta), ale po kilkunastu próbach doszedłem do sosu, którego przepis chce każdy kto go spróbował:
Składniki:
- puszka pomidorów krojonych 400 g
- bazylia/oregano/zioła prowansalskie/sycylijskie/estragon (do wyboru, najlepszy jest oczywiście ze świeżą bazylią, ale suszone też robią robotę)
- 3 ząbki czosnku
- sól, cukier, pieprz
- sok z cytryny
- opcjonalnie sos z ostrych papryczek (tabasco,
@kRpt: No wygląda na dosyć duży. Generalnie z tego co kojarzę z własnych doświadczeń, to z mąką 00 przy 250 g nawet byłoby ciężko taką powierzchnię uzyskać.
@kRpt: ja kombinowałem z różnymi wariacjami, z koncentratem, z milionem przypraw, ale w pewnym momencie zacząłem upraszczać na maksa przepis, aż doszedłem do składników wymienionych. A, i placka na pizze się nie wałkuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozciągasz paluchami, broń boże wałka. Z takich moich patentów które sprawdzają się za każdym razem, i pewnie są w jakiejś książce kulinarnej, to dobrze jest, przed zostawieniem ciasta do wyrośnięcia,