Wpis z mikrobloga

OGIEŃ i jazda do przodu. Jaram się tym nowym sprzętem jak dziecko, motywacja wystrzeliła w kosmos, a jak myślę jak to się wszystko przełoży na wyniki to bym najchętnie nie przestawał ćwiczyć heh. Ponagrywałem trochę, swoją drogą 191cm wzrostu a jak skrzat wyglądam na tych nagraniach lol.

Box squat 12x2 225kg
Speed pull 12x1 260kg
Reverse hypers 4x12 150kg
Band ab pulldown 3x12

Trening poszedł tak lekko jak nigdy, w siadach moc była potężna, nawet texas squat bar się wyginał, i chciał wystrzelić z pleców. Dzisiaj ogólnie nic mnie nie męczyło, skróciłem przerwy nawet do 60s między seriami i dalej nic, terminator po prostu.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - OGIEŃ i jazda do przodu. Jaram się tym nowym sprzętem jak dziecko, moty...
  • 23
coś daje te ostatnie ćwiczenie?


@Slamowir: WSZYSTKO. Magiczne ćwiczenie, nie żartuję.

swoja droga, miales domsy po pierwszych probach reverse hypers?


@97przemo97: Miałem głównie w pośladach, dole pleców oraz środku pleców. Ale jak napisałem wyżej to jest magiczne ćiwczenie, słuchaj pompuje Ci cały posterior chain a po 15-20min jak zejdzie pompa, to czujesz taki luz jakbyś dopiero co masaż miał, no trudno to opisać, ale masz jakby cały kręgosłup rozluźniony a
a jak się ma do normalnych wyprostów na ławce 90'?


@biamiVajs: NIE MA PORÓWNANIA, żadnego absolutnie, to jest maszyna której po prostu żadnym ćwiczeniem zastąpić się nie da... a sama maszyna pozwala robić tylko to jedno ćwiczenie właściwie heh, warta KAŻDYCH pieniędzy.
@RatKing: Słuchaj nie pasuje Ci? Nie oglądaj, nie komentuj, nie marnuj czasu weź się za swoje życie i tyle. Ja wystarczy że pójdę na pierwsza lepsza siłownie, i nie odzywając się zgarnę więcej atencji niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić.

Jakieś tam nagrania z trenigów wrzucam między innymi dlatego żeby można było zobaczyć że nie jestem kolejnym bajkopisarzem, znaFcą, który dywaguje na tematy treningowe a sam nawet 100kg nie wyciśnie.
@RatKing:
chłopie, nie czytaj i nie oglądaj. I tak nic z tego nie rozumiesz.

@IntruderXXL:
Jak układasz fale w dynamic effort pod mc? 12x1,10x1,8x1? Zwiększasz ciężar sztangi z tygodnia na tydzień czy tylko dodajesz taśmy? I wracając na kolejną falę zmieniasz objętość przez zmianę zakresu powtórzeń, np 8x2 etc. czy większy ciężar sztangi/taśm w stosunku do wcześniejszej fali?

BTW uczucia po reverse hypers - to nie to samo bo brakuje
Jak układasz fale w dynamic effort pod mc?


@bdm_bq: Nie układam :) Robię rotacje każdego tygodnia, poziom wysiłku dobieram na podstawie siadów, które idą w 3 tygodniowych falach, 50%/55%/60% czyli lekko/średnio/ciężko, i na tej podstawie dobieram wariant ciągów, ilość serii, ciężar. Poniżej kilka wariantów które sobie wybrałem na najbliższy czas. Trzymam się zasady 10-25p ciągu, ciężar to jest łącznie 75-90%, z czego przy speed rack pullach to 85-100% 1RM (z czego
IntruderXXL - > Jak układasz fale w dynamic effort pod mc?

@bdm_bq: Nie układam :)...

źródło: comment_Bw4qpYbREpglYQSkQIj4xAGLnNgzOKkD.jpg

Pobierz
@IntruderXXL:
Rozumiem, to faktycznie trochę inaczej niż wg schematu który Louie rozpisywał w artach czy książkach. Ale myślę, że tak to powinno wyglądać. Bierzesz szkielet i dopasowujesz pod siebie. U mnie jest trochę inaczej, większy problem mam z oderwaniem więc ciężar sztangi zwiększam przy malejącym oporze gum, ewentualnie robię dynamic eff z reverse bandami. Tak jam mówisz, trochę świadomości i można kombinować.
CO polecasz na sciegna / stawy?


@samuelx: Przede wszystkim odpowiedni trening. Rotacja ćwiczeniami, unikanie bezmyślnego pompowania volume w podstawowych bojach, np 8x8, 10x10. Zadbanie o odpowiedni balans, i korekcję słabych ogniw, dużo rzeczy typu "pre-hab", czyli np facepulle, band ham curls, reverse hypers, band triceps pushdowns, wysokie zakresy w takich ćwiczeniach, np 4x50 itp.
U mnie jest trochę inaczej, większy problem mam z oderwaniem


@bdm_bq: A dokładniej? Co się dzieje podchodzisz do 1RM w ciągu, i sztanga ani drgnie, kilka cm się rusza i koniec? Czy może sztanga ciężko się odrywa idzie powoli ale zatrzymuje się gdzieś przy kolanach? O klasyku mówię ofc.
@IntruderXXL:
przeważnie zostaje przyklejona lub odrywam 2-3 cm i czuję że tracę napięcie. Słaba noga i brzuch. Widzę ile do klasyka dołożyły mi fronty/ssb i pauzy po oderwaniu.
przeważnie zostaje przyklejona lub odrywam 2-3 cm i czuję że tracę napięcie


@bdm_bq:
1. No to brzuch ewidentnie jak tracisz napięcie, bo jak brzuch puści to już nic nie wciągniesz
2. Leg drive, wątpię abyś miał za słabe czwórki, natomiast bardzo prawdopodobne że za mało uczestniczą one w starcie, na to sposobem jest deficyt ~5cm, robiony w takim stylu że robisz jakby przysiad do sztangi, deficyt uczy po prostu większego zaangażowania
@IntruderXXL: Jakies suplementy mialem na mysli, te cwiczenia co mi dales nie rozwala mi stawow? Ostatnio dostalem rwy od spania na zlamanym lozku i troche mi pomogly cwiczenia na kregoslup. Znasz tez jakies fajne nie uszkadzajace kregoslupa? Waze okolo 140kg. Nie chcem zbytnio obciazac stawow...