Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirasy, dodaję z anonimowych, bo pewnie wyjdzie na to, że jestem jakiś p------y.

Z #rozowypasek planujemy ślub (bardziej to ona planuje, ja jestem stroną indyferentną) ale wczoraj dowiedziałem się, że ona nie ma zamiaru zmieniać sobie nazwiska na moje, tylko chce mieć dwuczłonowe.

O ile w cały proces planowania ślubu jestem średnio zaangażowany (jeszcze się nie oświadczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), to ten aspekt akurat mnie trochę ubódł i zwrócił moją uwagę.

W mojej optyce to jest taka furtka do poprzedniego życia i symbolicznie znak, że w małżeństwo się weszło tylko jedną nogą.

Ona argumentuje to tak, że jest ostatnia z rodu i chce zachować rodowe nazwisko.

Dla mnie to trochę upokarzające. Jakie jest Wasze zdanie?

#zwiazki #slub #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #porady #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Czy to w porządku, że nie chcę się zgodzić na dwuczłonowe nazwisko mojej przyszłej żony?

  • Tak 25.4% (1011)
  • Pojebany jakiś jesteś 74.6% (2963)

Oddanych głosów: 3974

  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@silentpl co ty dajesz, w urzędzie masz rubryczki i wybieracie nazwiska jakie będą nosiły dzieci i wcale nie muszą nosić nazwiska ojca. Co w razie rozwodu? Matka będzie miała problemy w szkole/szpitalu z odbieraniem dzieciaka. Najlepiej jakby miało dwuczłonowe.
  • Odpowiedz
GłuchaKrowa: O jezu męskie ego jak zwykle kruche. Pomyśl ile jest latania po urzędach i innych instytucjach i załatwiania formalności po zmianie nazwiska. Że już nie wspominam o drobnostkach jak np. o adresach internetowych, teraz już normalnego maila nie założy.

I komu to potrzebne? Żeby szanowny OP czuł się ważny? Ja nie kumam po co zmieniać nazwisko. I "tradycja" to nie jest dobra odpowiedź. Żona to nie twoja własność i ma
  • Odpowiedz