Wpis z mikrobloga

Gothic Kroniki część III ( Stan postaci – 5 poziom):

Jeśli chcesz być wołany do następnych kronik plusuj komentarz na dole.

Dla nieświadomych, #gothickroniki to autorski tag w którym dziele się wrażeniami z gry Gothic, którą mnóstwo osób zna na pamięć, a ja przechodzę to pierwszy raz ;)

TL:DR – Zwiedziłem starą kopalnię, zrobiłem parę zadań w niej, dostałem listę od Iana, #!$%@?łem skrzynie paru strażnikom xD prócz tego obszedłem najbliższą okolicę obozu wybijając ścierwojady, krwiopijce oraz zostałem zaprowadzony do obozu na bagnie ^^

Wkręciłem się chyba na dobre w grę. Dużo frajdy sprawia mi słuchanie tych wszystkich dialogów w grze, nawet te ekspozycyjne. I nawet nie przeszkadza fakt, że głos Diego usłyszałem chyba od 10 strażników xD

Z początku to myślałem, że w tej kopalni to się zgubiłem, rozkminianie tych szybów zajęło mi chwilę, bo próbowałem wejść na górę a tu nagle dotarłem do jakiegoś bocznego szybu gdzie #!$%@?ły mnie pełzacze …;( Dobra, ale po ogarnięciu mniej więcej gdzie jestem, zacząłem zwiedzać i rozmawiać z ludźmi. Kopacze narzekają na strażników, strażniczy na kopaczy – standard. Ale to, że robią sobie wzajemnie psikusy to już był mały zaskok. Znalazłem głównego gościa Iana i szczerze to ten „test zaufania” to takie typowe „przynieś podaj”, spodziewałem się, że np. w drodze powrotnej napadną mnie jacyś bandyci, gdzie jeszcze Diego wspominał, że ta lista nie może wpaść w ręce Nowe Obozu. No ale okej. Prawdziwa zabawa była potem ;D

Dostałem questa, by odciągnąć strażnika od skrzyni, to wtedy dostanę kasę od kopacza. Myśle „czemu nie, najwyżej #!$%@?ę stamtąd, listę mam xD” to odciągnę. Strażnik typowy buc to jak na rozkaz poszedł i dostałem kasę, klucz do skrzyni, #!$%@?łem mu skrzynię i jeszcze się strażnik cieszył że mu ten klucz odsprzedałem. Ten sam numer z odciąganiem strażnika zrobiłem tez przy ich składowisku więc mam 200 rudy do przodu!
Szkoda, że nie można czegoś podpierdzielić z tej dużej góry rudy na dole :D
I mieli też orka pracującego „na czarno”. Ale najgorsze, że dalej nie mogłem zwiedzać bo pełzacze, wrócę tam na pewno później!!

Aaa i jacyś strażnicy świątynni nauczyli mnie by pozyskiwać wydzielinę z ich gruczołów nie wiem po kij, skoro ja jestem na etapie „#!$%@?ć czy nie #!$%@?ć” przed jaszczurem. No ale, przyda się na później.
W drodze powrotnej do obozu poszedłem inną drogą, po drodze porozwalałem ścierwojady i te w #!$%@? wielkie muchy krwiopijce. Plus nawet wilka ubiłem, ale jeszcze jeden gryz i bym leżał w liściach.

Zdobyłem poziom i poszedłem do tych gości z początku gry i kupiłem wszystkie opcje pozyskiwania trofeów ze zwierząt (co jak się okazało później było dobrą decyzją). Wprawdzie poszło dużo rudy, ale kij tam. Reszta poszła w siłę.
No dobra, w starym obozie na razie nie było co robić (a Diego mimo oddania mu listy nadal stwierdził, że jeszcze daleka droga przede mną), ale mam ten jeden quest z obozu na bagnie (kradzież jakiegoś przepisu), to teraz poszedłem tam spróbować sił. Wynająłem tego pazia z obozu i pobiegł ze mną. I jak tylko zobaczyłem, że zdobywa dla mnie doświadczenie to włączyła się cebula mode on :D i zaraz jakieś wilki z lasu, czy jaszczury przybiegły. Baalu pomusz! No i pomógł. Mam dużo zębów, pazurów, skór, mięsa i doświadczenia ;)
Obecnie jestem w obozie na bagnie, rozmawiałem tam z kilkoma ludźmi, udaję, że chcę do nich dołączyć, bo parę questów zawsze się przyda (co zresztą mi sugerowaliście, to samo pewnie zrobię też w nowym obozie). Dostałem też do palenia ich lokalne zielsko i wpadło mi 1 mana ( ͡ ͜ʖ ͡), ale za drugim razem nie działa. Musze też zarobić na opaskę nowicjusza, bo przyda się ochrona.
Klimat tego obozu taki dosyć zabawny, wszędzie nowicjusze siedzą ujarani, a na dobitkę jeszcze spotkałem typa ze starego obozu, który mówi że tutaj to sielanka, bo całymi dniami siedzi i pali. Można i tak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko pytanie czy im tak wygodnie leżeć na jakiś starych materiałach w ich domach.

Gdzieś przy okazji zdobyłem 5 poziom i jeszcze nie rozdysponowałem punktów.
Nooo, to jak na razie to tyle. Dalej będę zwiedzał obóz bo nie zwiedziłem całego, a czeka mnie ten quest kradzieży.

Highlighty z rozgrywki:

- #!$%@?łem strażnika na jego własny klucz!
- Las już nie taki straszny, chyba, że trafię na wilka albo te dinozaury, wtedy #!$%@?!
- Krwiopijce #!$%@?ące, chyba że miałbym miecz pół metra
- Kuszą i kuszą skrzynie w różnych miejscach, chętnie poczekam aż pójdą spać, to coś spróbuję okraść ;)
-Trofea ze zwierząt to jak na razie najlepsza inwestycja!
- Parę razy trafiłem na puste jaskinie, gdzie w normalnej grze spodziewasz się, że będzie chociaż pół skarbu, ale nie w Gothicu, w Gothicu w jaskini znajdziesz #!$%@? grzyby
- Stara kopalnia to miejsce typu „oddal się pół metra dalej – zginiesz”
- Zrobiłem test dla Diega, a ten dalej ta sama śpiewka, ze jestem nadal do niczego xDD
- Nie ma Wrzoda!!
- Jakiś kopacz mnie zaczepił, że jakiś amulet magnatów ma i że dzięki niemu dostaniemy się do zamku. Taa, a w tej bajce były smoki.

Tak na koniec od siebie coś. Dzięki wielki za pozytywne komentarze oraz rady! Serio nie spodziewałem się że tyle osób będzie to czytać, widać jak ta gra wywołuje w was emocje. Pozdrawiam i zapraszam do obserwowania #gothickroniki

Wołam plusujących komentarz z poprzedniego wpisu:

Pobierz Dziuzeppe - Gothic Kroniki część III ( Stan postaci – 5 poziom):

Jeśli chcesz być ...
źródło: comment_bQ5rDVYP0LySxgzEsFmXXgYh3f2MmiDq.jpg
  • 57
@Dziuzeppe Fajnie się to czyta. W obozie na bagnach trochę trudno się odnaleźć za pierwszym razem, ale warto się podkręcić żeby nic nie przegapić. Inwestuj mocno w siłę i walkę, to Ci się najbardziej przyda przy pierwszej rozgrywce. Droga do Nowego Obozu jest chyba dość prosta, zaprowadzi Cię tam też jeden typek. Pytanie czy masz jeszcze listę od Iana, byłaby pomocna ;)
@Dziuzeppe: Bardzo dobrze! posuwasz się do przodu i już wilka zabijesz (z trudnościa xd) jak pisałeś o jaskiniach to na początku wszystko sie przyda nawet ciemny grzyb który dodaje te 5 pk życia :D mała rada! zabijaj jak najwięcej potworów w każdym rozdziale ponieważ co rozdział następuje respawn zwierząt i jak uwalisz np. takiego wilka w 1 rozdziale to w drugim on się odrodzi w tym samym miejscu i znów masz