Wpis z mikrobloga

Na filmie pokazany jest pogrzeb księdza Franciszka Cybuli. Mszy świętej przewodniczy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Wie, że ks. Cybula molestował 12-letniego chłopca. Ofiara złożyła zeznania w kurii w grudniu 2018 roku. Mimo to metropolita gdański wychwala ks. Cybulę za jego dobre uczynki: „Takim był kapłanem, jakim był człowiekiem. Dobrym, skromnym, cichym. Tak chcemy go przechować w sercach, w naszej pamięci i w modlitwie”.
#bekazkatoli #katolicyzm #religia #neuropa #4konserwy #tylkoniemownikomu
Pobierz movsd - Na filmie pokazany jest pogrzeb księdza Franciszka Cybuli. Mszy świętej przew...
źródło: comment_0LfGvPqCdExzs1kpAB5h9QNrTte9oZxl.jpg
  • 64
Masz zaznaczone, dyskusja wywiązała się podczas oskarżania TYLKO NA PODSTAWIE zeznań ofiary.


@taniearbuzy: do oskarżenia jak najbardziej może wystarczyć. czy dojdzie do skazania to inna sprawa. ludzie są skazywani na podstawie samych zeznań bez dowodów fizycznych a zeznanie jest traktowane jako dowód w sprawie sądowej (i tak jak w przypadku innych dowodów można podważyć jego wiarygodność)
@6c6f67696e: ale przy upolitycznionym sądzie i zamiłowaniu władzy do fanatyzmu religijnego nie dojdzie do skazania, dlatego jeśli można to powinno się pozyskać dowód taki jak przyznanie się księdza do winy. Chcę uczciwego procesu, na podstawie zeznań i dowodów. Chcę wsadzenia księży, którzy wykorzystywali seksualnie dzieci do więzienia. Ale trzeba zachować zimną głowę, szczególnie w czasach #metoo i tego typu akcji, gdzie leżącego się kopie z każdej strony. Nie chcę by linczowano
A jaki byście chcieli dowód po 30 latach, inny niż zeznania ofiary?


@movsd: Osz #!$%@?, nie chciałbym żyć w kraju twoich marzeń, gdzie fakt złożenia zeznań pozwala na tytułowanie kogoś pedofilem czy mordercą. Na szczęście żyjemy w cywilizowanym kraju.
@mike-mo obejrzałam najpierw "Nie mów nikomu" a potem "Kler" i w tej kolejności w sumie bym polecała. Dodatkowo warto przeczytać reportaż "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie", jeden z wątków "Kleru" był stamtąd zaczerpnięty.
BTW, można mówić o tym, że Kler to film atakujący kościół, dla mnie jest to film o samotności, nieszczęściu, chciwości wśród których tli się iskra dobra. To uniwersalna opowieść opowiedziana przez pryzmat jednej grupy zawodowej.