Wpis z mikrobloga

Na filmie pokazany jest pogrzeb księdza Franciszka Cybuli. Mszy świętej przewodniczy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Wie, że ks. Cybula molestował 12-letniego chłopca. Ofiara złożyła zeznania w kurii w grudniu 2018 roku. Mimo to metropolita gdański wychwala ks. Cybulę za jego dobre uczynki: „Takim był kapłanem, jakim był człowiekiem. Dobrym, skromnym, cichym. Tak chcemy go przechować w sercach, w naszej pamięci i w modlitwie”.
#bekazkatoli #katolicyzm #religia #neuropa #4konserwy #tylkoniemownikomu
movsd - Na filmie pokazany jest pogrzeb księdza Franciszka Cybuli. Mszy świętej przew...

źródło: comment_0LfGvPqCdExzs1kpAB5h9QNrTte9oZxl.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@movsd: Podstawa postępowiania hierachów kościoła katolickiego w Polsce to "zauważaj źdźbło w oku innych, a w swoim nie zauważaj belki".
  • Odpowiedz
@movsd: kościół obrósł zewnętrznością i brzydkimi ludźmi którzy zatarli sens tej instytucji - dlatego z nią się rozstałem już lata temu bo ma się nijak do wartości które głosi
  • Odpowiedz
  • 427
@movsd oglądałam, niedobrze mi od tej hipokryzji. Co ciekawe, odpalilam sobie kler i na filmie postacie używają niemal identycznych wytłumaczeń swoich czynów. Tylko tekstu o obopólnej przyjemności nawet Smarzowski nie wymyślił :/
  • Odpowiedz
@movsd nie przeginajcie, tracicie zimną głowę. To, że był pedofilem wiemy z filmu, ale czy w czasie pogrzebu biskup miał dowody (inne) niż zeznanie ofiary? Ksiądz pedofil powinien iść z miejsca do więzienia, ale gdy udowodni mu się winę. Serio miał uznać go za pedofila tylko po zeznaniu? To jakiś absurd... Zawsze powinien być obiektywny dowód potwierdzający zeznania ofiary. Nie róbcie takiego szamba bo działacie na szkodę tych, którzy chcą te
  • Odpowiedz
@movsd np. przyznanie się księdza do winy na filmie?

serio uważasz, że zeznanie to wystarczający dowód? Zastanów się nad tym czy choćby po 20 latach powinien wystarczyć tylko zeznanie. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego co piszesz.
  • Odpowiedz
@movsd: Komendę i innych też skazywano tylko na podstawie zeznań,pamiętaj. A co do filmu, to jako katol oczywiście jestem wstrząśnięty. Stawiam jednak pytanie, dlaczego wielu z tych księży nie siedzi po prostu za kratami? Gdzie jest Państwo Polskie? Znowu silne wobec słabszych?
  • Odpowiedz
@taniearbuzy: @advac: Po 30 latach najczęściej nie ma nic innego poza zeznaniem ofiary. Nie twierdzę, że jest to wystarczający powód do skazania w procesie karnym, ale nie można też tego zlać mówiąc że ktoś tam gada głupoty.
  • Odpowiedz
  • 3
@movsd akurat zachowanie zrozumiałe. Chciałbyś, żeby na Twoim pogrzebie mówili o Twoich błędach i złych zachowaniach? Zwłaszcza, że to jest pogrzeb publiczny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@taniearbuzy: @advac: Po 30 latach najczęściej nie ma nic innego poza zeznaniem ofiary. Nie twierdzę, że jest to wystarczający powód do skazania w procesie karnym, ale nie można też tego zlać mówiąc że ktoś tam gada głupoty.

@movsd: Dlaczego nie? Bo pasuje do strategii ataku na Kościół? Ktoś po 30 latach sobie przypomniał, że ktoś go zgwałcił, nie ma żadnych dowodów, a oskarżony już nie żyje
  • Odpowiedz