Wpis z mikrobloga

Mam taką refleksję, że super jest żyć w Polsce w dzisiejszych czasach, przynajmniej w dużych miastach.

Czysto, bezpiecznie, dużo różnych wydarzeń, co chwilę powstają jakieś nowe miejsca. Zarobki doganiają kraje bardziej rozwinięte. Na weekend można wyskoczyć do jakiegoś ciekawego miejsca w kraju, ale równie dobrze odwiedzić interesujące miasto w Europie (nawet loty "zwykłymi" liniami stają się bardziej przystępne cenowo). Na wakacje coraz więcej ludzi wybiera mniej popularne i/lub bardziej odległe kierunki.

Oczywiście jest wiele rzeczy, które mi się nie podobają. Moglibyśmy nie mieć PRL-owskiej architektury, moglibyśmy mieć lepszą pogodę, utrzymanie naszego państwa i ludzi niekoniecznie garnących się do pracy mogłoby kosztować mniej.

Zawsze może być lepiej, zarówno w skali całego państwa, jak i jednostki. Mimo to uważam, że jest dobrze i będzie coraz lepiej. Oby tylko Władimir tej sielanki nie przerwał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #oswiadczenie #takaprawda #czujedobrzeczlowiek #warszawa #gdansk #wroclaw #poznan #krakow
  • 112
w sumie to mnie bardziej zadziwiła refleksja ze w duzych miastach zyje sie teraz lepiej niz poza miastem lub w malych miastach. Do 25 lvl tez tak myslalem


@Wychwalany: Wraz ze wzrostem dużych miast dojazdy spoza miasta ("domek pod lasem") przestają być opcją dla cywilizowanego człowieka, bo domek pod lasem zamienia się w domek w rosnącym przedmieściu, którego mieszkańcy codziennie stoją w korku do wjazdu do miasta. A w mieście jest
Co do małych miast się nie wypowiem, ale może chodzić np. o rynek pracy i dostępność usług czy rozrywek innych niż podstawowe.


@Tajch: wolę mały lokalny bar, gdzie znam wszystkich bywalców niż co weekend inną knajpę z randomami w wielkim miescie. Ale tak, są plusy i minusy obu lokalizacji.