Wpis z mikrobloga

Mam taką refleksję, że super jest żyć w Polsce w dzisiejszych czasach, przynajmniej w dużych miastach.

Czysto, bezpiecznie, dużo różnych wydarzeń, co chwilę powstają jakieś nowe miejsca. Zarobki doganiają kraje bardziej rozwinięte. Na weekend można wyskoczyć do jakiegoś ciekawego miejsca w kraju, ale równie dobrze odwiedzić interesujące miasto w Europie (nawet loty "zwykłymi" liniami stają się bardziej przystępne cenowo). Na wakacje coraz więcej ludzi wybiera mniej popularne i/lub bardziej odległe kierunki.

Oczywiście jest wiele rzeczy, które mi się nie podobają. Moglibyśmy nie mieć PRL-owskiej architektury, moglibyśmy mieć lepszą pogodę, utrzymanie naszego państwa i ludzi niekoniecznie garnących się do pracy mogłoby kosztować mniej.

Zawsze może być lepiej, zarówno w skali całego państwa, jak i jednostki. Mimo to uważam, że jest dobrze i będzie coraz lepiej. Oby tylko Władimir tej sielanki nie przerwał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #oswiadczenie #takaprawda #czujedobrzeczlowiek #warszawa #gdansk #wroclaw #poznan #krakow
  • 112
  • Odpowiedz
@ghoulas: @1788: ludzie kręcą beke ale to raczej gimbusy albo jakieś piwniaczki zeby nie widzic jaka #!$%@? byla kiedys ... u nas Lublin zmienil sie nie do poznania tak samo jak inne miasta sie rozwinęły inne nie xD
  • Odpowiedz
@1788: "Czysto i bezpiecznie" - ty chłopie nie widziałeś czystych i bezpiecznych miejsc na świecie. Polecam się przespacerować w Warszawie nad Wisłą w sobotni poranek. Na tej zasadzie to wszędzie jest "super" - super póki coś ci się nie stanie. Prawda o Polsce jest taka:
- ludzie umierają na korytarzach szpitalnych, a lekarze muszą cisnąć kilka dyżurów z rzędu
- bandyci biorący kredyt na cudze osoby są bezkarni
- policja nie jest w stanie wykryć sprawców prostych, ale bardzo szkodliwych przestępstw
- jakość powietrza jest bardzo słaba
- wielu ludzi ledwo wiąże koniec
  • Odpowiedz
@ghoulas: #!$%@? bylo teraz mam nie wiem po uj w sensie wiem po co.
W promieniu 1km ile mam sklepów spożywczo gospodarczych ?
2 biedronki lidl cerful auchan 3 zabki 1 leviatan 1 stokrotka 1 groszek 1 abc 1 delikatesy centrum 1 jubilat z 2 miesne 1 kropka z 2 takie lokalne grazynowe spozywczaki ktore upadna jakas kurła dorota delikatesy nawet kur.a top market a sory jeszcze drugi lewiatan jakbym kurła dał 1-2 km promienia wiecej to bym mial kur.a dwa razy wieksza liczbe tego dziadostwa
no i jeszcze targowisko

i to tylko jeden przyklad w 2000 byly z 3-4 sklepy max w
  • Odpowiedz
@bolo1: Od razu odpowiem, bo pewnie zaraz zaczniesz coś pieprzyć o komunie (która się skończyła 30 lat temu) i że Niemcy są #!$%@? bo imigrantów przyjmują :DDDDDD
Takie mądrości zachowaj dla wujka Wieśka na imieninach, w przerwie między narzekaniem że termin do kardiologa macie za 3 lata.
  • Odpowiedz
  • 1
Moja mama wyjechała do Niemiec nie bez powodu. Tu zarabiała 800zl a płacila za czynsz w mieszkaniu KOMUNALNYM bez łazienki i ogrzewania, około 40metrow kwadratowych 400zł + rachunki ( a zima to prąd wynosił nawet 300zł). Poznej dostała czasowa rentę chorobowa z powodu niezdolności do pracy 900zł. Wyjechała do Niemiec wypłata około 1000euro, a za kawalerkę z ogrzewaniem miejskim, łazienka i ciepłą wodą 350 euro. Jak wynajmowała z partnerem mieszkanie (3 pokoje,
  • Odpowiedz