Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawiało, po #!$%@? taki kierunek studiów jak bibliotekarstwo?


@Ravick: Nie działa to tak, że państwo płaci od łebka i dlatego publiczne uniwersytety tworzą takie egzotyczne kierunki?
@socjologos:

Filozofia w żaden sposób nie wpływała na rozwój cywilizacyjny i nie kształtowała kultur, w ramach których wyrastał dobrobyt. Wcale, a wcale. Psychologia to też jakieś humanistyczne banialuki, bo kogo obchodzi nauka o potrzebach człowieka oraz zasadach funkcjonowania społeczeństw. Socjologia? A po co to komu, po co robić jakiejkolwiek badania społeczne.


Oczywiście że te nauki są potrzebne, można powiedzieć że wpływają na to jakimi jesteśmy ludźmi, problem w tym że filozofów,
@socjologos: Żeby analogia działała musi mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie wystarczy wedle własnego widzimisie podstawić jedno słowo za drugie gdzie się podoba. "Równie dobrze można powiedzieć" ale to że coś powiesz nie znaczy że to ma jakąkolwiek wartość XD
@socjologos: a ja najbardziej szanowałem zawsze dyrektorów i middle management który ma doświadczenie w pracy technicznej. Analityczny umysł, zorganizowanie i do tego umiejętności społeczne tworzą lidera, a nie alfa korposzczura. Ale wiadomo, merytokracja nigdzie na świecie nie rządzi i pierwiastek z ludzi wykonuje polowe pracy. A korpo to już w ogóle przechowalnia dla takich ludzi, którzy niekoniecznie cokolwiek potrafią za to sprawiają wrażenie.
A potem: "Kobiety średnio zarabiają mniej od mężczyzn, skandal!!". XD


@RoastieRoast: Taa to tak samo jak z tym, że kobiety są lepiej wykształcone. Szkoda tylko, że w wiekszości kończą jakieś gównokierunki jak z memu OPa, na kierunkach ścisłych mimo całych tych akcji dziewczyny na politechniki dalej parówa party