Wpis z mikrobloga

Do testów póki co: https://gdziejestmevo.pl/live
( 2.0.13 w stopce musi być, f5 jak nie ma i aktualizacja wyskoczyć powinna )
iOS przymulać potrafi, coś nie radzi sobie z ilością danych, zbadam w wolnej chwili.

Czasy początkowe nieprawidłowe na razie, przeniesione z serwera ze strefą -2h względem naszej
( pokazują początek podróży )
Historia kursów zakończonych w ostatniej godzinie.

Polecam tryb nocny, ( prawy górny róg ) i przeładowanie mapy.
Przełącznik prawo góra uruchamia od nowa animacje.


Pomysły?

#gdziejestmevo #mevo
L.....m - Do testów póki co: https://gdziejestmevo.pl/live 
( 2.0.13 w stopce musi b...
  • 22
@Line-Storm: podoba mi się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Animacja jest powiązana z wyliczonym czasem przejazdu?

Możesz dodać kropki z początkiem/zakończeniem trasy i ewentualnie zostawić tylko jeden kolor linii, ale sam nie wiem czy ma to sens :)

W każdym razie dobra robota. Zanim coś wypożyczę to najpierw zaglądam w Twoja appke by poszukać sobie rowera ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
@Line-Storm:
1. Przydało by się info na stronie o tym jakiego okresu ten live dotyczy (bo to taka bardziej historyczna symulacja, chyba że czegoś nie zrozumiałem :} ).
2. Dodatkowo można by dać suwaki pokazujące animacje z zakresów z ostatnich 24h, 12h, 1h(live), oraz suwak sterujący prędkością animacji.
3. Tryb nocny mapy mógłby być ustawiany niezależnie od trybu nocnego całej strony.
@Line-Storm:
ps. od jakiegoś czasu wyskakuje mi często okienko o nowej wersji z przyciskiem "aktualizuj" (trochę to wkurza), czy nie lepiej by było że jak wykryje nową wersje to samo przeładowuje stronę bez potrzeby klikania w przycisk za każdym razem?
często okienko o nowej wersji z przyciskiem "aktualizuj" (trochę to wkurza)


@salion: Co chwila w kółko? Czy raz na dobę max?
Dałem, bo update "sprawdza" się automatycznie i po kilkunastu sekundach wyskakuje nawet jak już pobierze nowe dane, chciałem unikać przeładowywania jak już coś się robi w appce ( na słabszych połączeniach z siecią ).
Zobaczę jak się sprawdzi z automatycznym przeładowaniem.
@Line-Storm: Pewnie raz na dobę jak aktualizujesz wersje aplikacji, ale lepiej by "samo" wtedy się aktualizowało i przeładowywało stronę automatycznie bez ingerencji użytkownika.
Zważyłem teraz pewien błąd - nie działa w tej chwili klikanie w ikonkę zegarka, nie odświeża wyników wyszukiwania :(
Zważyłem teraz pewien błąd - nie działa w tej chwili klikanie w ikonkę zegarka, nie odświeża wyników wyszukiwania :(


@salion: Wcześniej kliknięcie pokazywało czas odświeżenia pozycji GPS, teraz pokazuje czas odczytu danych ze strony mevo. ( Co jest moim zdaniem bardziej ważną informacją - widać czy prezentowane dane są aktualne )
Kliknięcie wykonuje nadal połączenie z serwerem i sprawdza czy są nowe dane.
Jeżeli dane się nie zmieniły nie uruchamiam ponownego
@Line-Storm: Ok. To może by dać jakieś info wyskakujące na chwile po kliknięciu w ten zegarek? np. "brak nowych danych", "brak zmian danych". Bo teraz to wygląda tak jak by kliknięcie nie dawało żadnego efektu.

Z kosmetycznych zmian to ikonka rezerwacji mogła by być niżej bo nachodzi na obwódkę pola i tak jakoś nierówno to wygląda (może jestem za bardzo pedantyczny :P). Ewentualnie dać informacje o rezerwacjach w nawiasie po liczbie
@Line-Storm: Ok, na powiększeniu to u mnie też tak wygląda (Firefox), no ale tak jakoś ona jest za blisko ramki i z daleka na laptopie mi się zlewa z nią :). Może trzeba zmniejszyć jej wielkość albo dodać jakiś większy margines?
@Line-Storm: hehe ten klucz to jakoś dziwnie wygląda , lepsza kłódka.
Da się zmniejszyć może jej wielkość jeszcze minimalnie, bo jest trochę nieproporcjonalna do wielkości numeru? Jak nie to niech zostanie jak jest bo chyba lepszych pomysłów nie ma. No chyba że komuś to bardziej pasuje. To już kwestia gustu.
@salion: Od zera napisane przy użyciu innej biblioteki i ręcznym przygotowaniu tras ( przetwarzanie w przeglądarce za dużo zasobów zużywało ),

Muszę jakoś skalę czasu jeszcze ogarnąć, na podstawie danych jakie mam
-czasu startu
-czasu końca
-dystansu

Teraz wyświetla prędkość w skali 15 min = 2 sekundy

Bo wychodzą teraz takie kwiatki, że 1h ktoś jedzie 300m albo w 20 minut z Sopotu do Gdańska ( pewnie samochodem przewożony ) i
L.....m - @salion: Od zera napisane przy użyciu innej biblioteki i ręcznym przygotowa...
@Line-Storm: Nawet ładnie graficznie to wygląda.

Dysponujesz danymi tylko o tym gdzie był start i o której i gdzie koniec i o której?

Jeżeli tak, to ludzie mogą się zatrzymywać w trakcie jazdy, robić postoje (np wchodzić do sklepu). I wtedy każdy ma inną prędkość przejazdu niekoniecznie zgodą z tym jak szybko jechał. Dodatkowo pewnie każdy będzie jechał trochę inną trasą niż ta najkrótsza wyliczona w animacji, a może i w
@salion: Tylko start i koniec mam. Plus czas jaki powinien zająć przejazd między tymi lokalizacjami i czas jaki rower był wypożyczony. Teraz rozpisuje sobie wstępnie jak skrajne przypadki przejazdów odrzucać i wprowadzić minimalną prędkość/wykrywać przejazdy w samochodach.

Nie będzie to idealne odwzorowanie, a raczej pogląd +/-, szczególnie w dniach takich jak wczoraj gdzie po 3h jeździli i oddawali na tych samych stacjach ale z -40% baterii.
@Line-Storm: A jaka trasa jest pokazywana dla tych co wypożyczyli i oddali na tej samej stacji?

Tak sobie myślę że jak miały by być wszystkie przejazdy pokazywane z taką samą prędkością ruchu to byś musiał pomijać całkowicie godzinę wypożyczenia i uwzględniać tylko godzinę oddania. A wtedy to godzina wypożyczenia będzie zafałszowana w animacji, wiec jednak ten przełącznik to chybiony pomysł... no chyba że przyda się komuś wersja gdzie punkciki jednostajnie się