Wpis z mikrobloga

Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS...
(Poprzednie przypominane filmy #zlotaeravhs )

Dziś młodzieżowe science-fiction, czyli Space Opera
"Ostatni Gwiezdny Wojownik".

Alex Cogan mieszka na osiedlu przyczep kempingowych wraz z matką, babcią i młodszym bratem. Cały wolny czas poświęca na granie w grę komputerową "Ostatni Gwiezdny Wojownik" na stojącym nie opodal automacie.

Pewnego razu pobija absolutny rekord gry. Kilka godzin później zatrzymuje się koło niego tajemniczy samochód. Kierowca przedstawia się jako właściciel automatu, w którym Alex pobił rekord.

Okazuje się że maszynę postawili kosmici poszukujący najlepszego wojownika, który w odległej Galaktyce będzie mógł im pomóc w gwiezdnych wojnach z niebezpiecznym agresorem.

Alex się zgadza, i wyrusza w kosmiczną podróż. (Filmweb)


Oryginalny zwiastun (długi, i mocno spoileruje).

Krótki zwiastun PL z tv Polsat.

Cały film z polskim lektorem (1080p).

#scifi #przygoda# #spaceopera #gimbynieznajo #nostalgia #vhs #sf #sciencefiction #film #ogladajzwykopem #filmy #wykopplus30club #filmnawieczor #lata80 #80s #automaty #staregry
Prawie #starwars
Montago - Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS...
(Poprzednie przypomin...

źródło: comment_yCBbKFKZHGzczbk8tl85eOhBC2POqcHo.jpg

Pobierz
  • 7
@Montago: fajne było, oglądałem. I czytałem komiks, chyba kuzyn skądś przyniósł, w języku obcym ()
A tak zupełnie na dokładkę to The Last Starfighter na małe Atari to była jedna z moich ulubionych gierek :)
@Montago: warto do tego dodać, że była gra komputerowa o tym samym tytule, ale nigdy jej nie wypuszczono pod tą nazwą (pojawiła się jako „Star Raiders II”) i miała sporo nawiązań do filmu. Dopiero w 2007 roku ktoś zrobił wersję na PC.
@MiQ27: nie polemizuj. To jest Star Raiders II. Gra nigdy nie wyszła pod tą nazwą oficjalnie. Albo to jest The Last Starfighter, ale nie jest to oficjalna wersja, tylko beta. Na Atarimanii faktycznie jest dostępna, ale właśnie jako beta.
@OSH1980: Ja grałem w tę grę w latach 80 i ona się nazywała The Last Starfighter, być może była to beta ale pod tą nazwą występowała. Pewnie zrobił się raban o prawa autorskie i zmienili nazwę w reedycji z 1986, ale starej nazwy jestem pewien, bo własnie po tej nazwie trafiłem na film.
@neo_vir:

mój ulubiony film z tego okresu to The Wraith.


Też go bardzo lubię, wkrótce przyjdzie jego pora na przypomnieniem w moim cyklu :)
Jeśli obserwujesz tag, to tego wydarzenia nie przegapisz ;)