Wpis z mikrobloga

#motomirko pomóżcie, od jakiegoś czasu jeżdżę #audi A4 b8. Auto praktycznie u poprzedniego właściciela jak i u mnie jeździ w dobrych 90% po autostradach przez co przód auta jest w odpryskach. Chcę oddać auto do detailingu w #bialystok ale co poradzilibyscie zrobić z maską i zderzakiem? Pomalować na nowo? Robić zaprawki? Kupić nowe elementy xD? Warto polerować szybę czy od razu wymieniać na nową? (za to akurat bym nie płacił bo ubezpieczenie) ewentualnie jakie studio #autodetailing polecicie w Białymstoku?

No i ten, mam jeszcze problem bo zbliża się pierwszy grubszy serwis w moim życiu xD poza zmianami wszelkich płynów i filtrów podejrzewam że muszę wymienić kompletne sprzęgło i dwumasę, jak odpuszczam sprzęgło na pierwszym biegu to czasem zatrzęsie, czasem czuć coś w stylu szorowania na pedale sprzęgła, grom wie od czego xD poza tym to auto jeździ perfekcyjnie. Jakich kosztów się spodziewać żeby mnie nie odoili na siano xD? Jakiś serwis w białym/sklep z częściami i serwis polecacie? Silnik oczywiście 2.0 diesel 136km

#motoryzacja #vag #detailing #auto #autodetailing
  • 16
@tluczek_do_kartofli: jeżeli to org przebieg i rzeczywiście auto jeździło głównie trasy to sprzęgło dramat xd
Poza tym jeżeli masz fabryczna szybę to polerka, inne zależy od jakości szyby
Odpryski to pozostaje malowanie bo jak odpadł lakier co to chcesz z tym robić? W zaprawki się bawić? Z czasem pewnie zejdzie Ci też lakier bezbarwny więc pozostaje Ci lakierowanie
Dlaczego nie inne elementy w kolorze? Bo zazwyczaj będą porysowane od magazynowania i
@sebool12 no właśnie cyrk z tym sprzęgłem chyba bo auto generalnie poleasingowe, z carpassem no i ogólnie 100% pewniak, znajomi też tam kupowali i typ ma same Audi poleasingowe praktycznie

Ciekawią mnie jakiekolwiek widełki cenowe żeby nie dać się zrobić na siano xD no jednak chciałbym go zachować w dobrym stanie, dzisiaj to czasem przykro patrzeć na przód xD
@tluczek_do_kartofli: znajomy zajmuje się trochę detajlingiem i dał radę szybę wypolerować, nie wiem czy każdą się tak da, on w jakimś busie polerował bo miała jakieś dziwne zacieki i rysy od wycieraczek, mówi że spoko wyszło ale nie ma co oczekiwać że będzie jak nowa.

Odpryski - zależy jakie. Jak powierzchowne tylko klaru to jest szansa do spolerować. Jak głębokie do blachy to tylko lakierowanie wchodzi w grę. Zderzaki raczej poleca
@Mithrindil wiesz, ja jestem pedantem jeśli chodzi o furke to chcę ją utrzymać w jak najlepszym stanie, tym bardziej że to pierwsza xD no i po wszelkich poprawkach od razu chcę powłokę, albo i folię bezbarwną czy jakie tam cuda w miarę rozsądnej cenie mają ( ͡º ͜ʖ͡º) A co do ubezpieczenia to mam tutejsze "niepełne ac", tzn mam ubezpieczenie od pobitych szyb, wandalizmów, pożarów itp ale