Wpis z mikrobloga

Miras, bierzesz 20 ziko i lecisz do lidla czy tam biedry.
Bierzesz płatki owsiane (ja brałem już lekko zmielone, nie górskie) i mieszankę jakiś orzechów (jak potrzebujesz słodkiego, to możesz jakąś suszoną żurawinę/rodzyny). I to walisz na śniadanie jak gość. Jeśli chodzi o siłkę, to nikt Ci nie wyliczy ile spalisz. Jak chcesz to możesz brać kartkę i liczyć każde wyciśnięcie, ale to nie ma sensu.
Na necie masz mnóstwo kalkulatorów zapotrzebowania
Jeżeli nie jesteś turbo dzikiem, to 2g/kg białka to przy takiej masie nie będzie miało sensu.
180g w zupełności Ci wystarczy.
Serek wiejski 11g/100g -> wrzucasz na noc 500g, to masz już 55g
Kurczak ~20g/100g -> jesz tego z 500g i masz 100g
Zamieniaj tylko kurczaka z innymi mięsami (czy warzywami wysokobiałkowymi jeśli jesteś wege).

Dodatkowe białko gdzieś tam zawsze się znajdzie (mniej wartościowe troszkę, ale 150g z mięsa i serka starczy).
@deshix: Hej, mógłbyś powiedzieć w czym się mylę? Z tego co wiem, tłuszcz spowalnia wchłanianie się składników odżywczych, czyli lekki serek wiejski wchłonie się szybciej niż "zwykły".
@taki_typa: jakie spadki? Jakie zaznaczenie ma szybkość wchłaniania? Powielasz jakieś bro science jeszcze wciskasz to innym. Banan koniecznie od razu po treningu? Już w szatni czy od razu po odłożeniu ciężaru? Posiłek 20 min po, bo okno anaboliczne?
Brak białka, które mogłoby się wchłonąć.
Ehh z tym bananem XD jakiekolwiek cukry proste, żeby podbić insulinę. Niektórzy walą w szatni, ale IMO 20 - 30 minut po treningu, też jest ok. Potem przygotowuje sobie posiłek, akurat jak się węgle wchłoną.

Napisz, gdzie się mylę, albo co robić inaczej.
Tłuszczy 2g/kg? A może po treningu szklanka oleju?
@taki_typa: stopień przetworzenia, wyższy IG i nieznaczne straty niektórych minerałów. Może za ostro pocisnąłem z tym gównem ale jednak lepiej wybierać produkt jak najbliższy surowcowi.

PS błyskawiczne są łatwiej strawne
@Khalzur: Hmm... A wiesz może jaka jest różnica w IG? Co by było gdybym sobie sam zmielił płatki górskie? Na necie gdzieś wyczytałem, że te błyskawiczne są obrabiane termicznie (to by wyjaśniało czemu są gorsze). Po prostu zastanawiam się, czy sama obróbka mechaniczna bardzo dużo zmienia.
@Khalzur: przeciez IG jednego produktu i tak zbytnio nic ci nie mówi, jak masz zbilansowany posiłek z wszystkimi makroskladnikam, a druga sprawa to, że coś ma wysoki IG nie znaczy, że jest złe tylko trzeba wiedzieć kiedy lepiej zjeść coś o wyższym IG, a kiedy coś o niższym, poza tym w 80% przypadków wiekszego znaczenia to nie ma