Wpis z mikrobloga

W narracji obrońców #strajknauczycieli jest pewna sprzeczność:

1) "nauczyciele to znakomici fachowcy, pedagodzy, eksperci, wychowawcy, specjaliści, muszą być lepiej opłacani"

vs.

2) "za taki hajs nikt sensowny nie przyjdzie do szkoły, nie chcesz żeby twoje bombelki uczył ktoś dobrze opłacany?"

Czy w takim razie - uwzględniając (wątpliwą) zasobność kiesy podatnika - postulatem nie powinno być "wyższe płace dla nowych nauczycieli"?
Albo, nie wiem, całkowita prywatyzacja i urynkowienie oświaty?

#szkola #oswiata #neuropa #4konserwy
Dutch - W narracji obrońców #strajknauczycieli jest pewna sprzeczność:

1) "nauczyc...

źródło: comment_oYRDAO5TSNmJ1lLqzkmJ6vRLSWOmg0zf.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W którym miejscu? Zacytuj proszę.

@Dutch: Żaden problem, tak po szybkim rzucie okiem:

Poważnie tak światły człowiek nie widzi do jakiej spirali może prowadzić takie tanie roszczeniowe rozumowanie?

Masz magistra w odwracaniu kota ogonem?

A może przyjmujemy tutaj aksjomat, że każdy kto jest przeciw #strajknauczycieli popierał dojenie cycka podatnika przez resztę budżetówki?

Niemniej wszyscy strajkujący mniej lub bardziej wolicjonalnie podpisują się pod tym: (...) Nie masz z tym
  • Odpowiedz
W jaki sposób chcesz eliminować tych gorszych, skoro w obecnym systemie pod auspicjami Karty Nauczyciela ocena pracy nauczyciela jest - mówiąc oględnie - iluzoryczna, a jego etat de facto dożywotni, niezależny od fluktuacji rynkowych (niż demograficzny, skuteczne protesty przeciwko likwidacji podstawówki w Wypizgarzu Mniejszym gdzie uczęszcza troje uczniów) i nienaruszalny bardziej niż sędziego?


Gdzieś tu stawiasz tezę że małych szkół się nie likwiduje bo nauczyciele protestują.A jest inaczej bo to głownie rodzice
  • Odpowiedz
@Elaviart:
Nadal nie widzę w którym miejscu imputowałem, że jesteś w jakikolwiek sposób związany ze środowiskiem nauczycieli.*
Randomowe cytaty to trochę mało.

*co jest o tyle zabawne, że jestem głęboko przekonany że jesteś związany, ale bardzo się pilnowałem :D
  • Odpowiedz
@kvvach:

Gdzieś tu stawiasz tezę

OK. Gdzieś tam tam stawiam tezę. I rest my case.

małych szkół się nie likwiduje bo nauczyciele protestują.A jest inaczej bo to
  • Odpowiedz
@kvvach:

nawet w tych linkach to głownie rodzice

Nawet gdyby tak było, to co? Nauczyciele byli za likwidacją? Bo w tej chwili rozmawiasz sam ze sobą i swoim chochołem z rzeżuchy
  • Odpowiedz
@kvvach:

rozmawiam z twoim chochołem, że całe zło w edukacji to przez nauczycieli.

Gdzie pokazałem takiego chochoła? Zacytuj proszę
  • Odpowiedz
@Dutch: no lol serio mam ci palcem jak dziecku pokazywać? Cała dyskusja tutaj za #!$%@?ść edukacji zwalasz na nauczycieli

Wiem. Gorzej niż w polskim publicznym szkolnictwie i tak nie będzie. Przypominam że polskie szkoły kształcą uczniów, którzy są w międzygalaktycznym ogonie jeśli chodzi o innowacyjność, patenty, studentów szkół które wloką się w ogonie światowych rankingów. Zaraz za uczelniami z galaktyki Kujwdubie. To na nich spada odpowiedzialność za to że Polska tkwi w pułapce średniego rozwoju. Że jest rezerwuarem taniej siły roboczej dla zachodnich montowni.


I ci ludzie mają czelność żądać podwyżek?
  • Odpowiedz
@kvvach: Synek, po pierwsze - nie tak agresywnie.

Po drugie - czytam z wielką uwagą Twoje wypociny, nadal nie widzę fragmentu w którym obarczam nauczycieli za całokształt zła w edukacji. Po raz kolejny uprzejmie proszę Cię o wskazanie konkretnego fragmentu, albo ewakuowanie się z tego wątku, jeśli w dalszym ciągu nie masz nic sensownego do powiedzenia. Po prawdzie, to drugie ucieszy mnie bardziej.
  • Odpowiedz
w którym miejscu imputowałem, że jesteś w jakikolwiek sposób związany ze środowiskiem nauczycieli.*


@Dutch: Ale z jakimś związkiem ze środowiskiem nauczycieli to ty dopiero teraz wyskoczyłeś xD Jak dotąd m.in. poprzez w/w prywatne wycieczki czy nadinterpretacje uporczywie przypisywałeś mi jedynie przynależność do popierających strajk (z różnorodnie urojoną przez siebie argumentacją).
No nie wiem czy randomowe cytaty to tak mało na prośbę o randomowe cytaty xDD

BTW. Najistotniejsza była i tak
  • Odpowiedz
@kvvach: Synek, po pierwsze - nie tak agresywni


No pan starszy mecenas poziom dyskusji porażający prezentuje.

Cytat jest dosłownie dwa komentarze wyżej i nie będę go powtarzać. Jeśli nie potrafisz go znaleźć i przeczytać to może irytacja na nauczycieli ma jakieś podłoże osobiste. Niemniej jednak ja już swoje powiedziałem i kończę dyskusje bo czuję się jak nauczyciel który musi wszystko pokazywać trzy razy a i tak nie ma efektu
@
  • Odpowiedz
W narracji obrońców #strajknauczycieli jest pewna sprzeczność


@Dutch: takie karykaturalne sprzeczności w poglądach są prawie zawsze efektem złej woli wytykającego, traktowania argumentów różnych podgrup jako reprezentowanych przez tę samą osobę, upraszczania wypowiedzi i pomijania kontekstu wypowiedzenia danych słów. Jeżeli chcesz cokolwiek z tego wywnioskować, to jest to zła droga
  • Odpowiedz