Wpis z mikrobloga

Jak w #python zrobic webscraping Wykopu (ucze sie tego, a poza tym chcialbym moze porobic jakies fajne satystyki, jakby wyszlo)? Obecnie 'zerkajac' skryptem na Wykopalisko, "widze" jakieś dwie reklamy (których, zeby bylo zabawniej, nie widze jak jestem zalogowany) o festiwalu pirotechnicznym :(
Technicznie powinienem podawac moj login i haslo metoda POST, ale zastanawiam sie, czy jak bede skrypt odpalal co, powiedzmy, 10 min, mi konta nie zablokuje w koncu (myślałem, żeby mierzyc dynamike portalu w czasie)
  • 8
@Decay: O, czytalem o API i tam klucz wygasal chyba po 24h, a ja chcialem dluzej zerkac ;) W API2 chyba tak nie jest :)

@rudeposter: musze doczytac :)

@uhu8: Obslugi API tez sie chetnie poducze, po prostu scrapping przyszedl mi pierwszy do glowy (nie chce nic modyfikowac, tylko obserwowac znaleziska itp)
@TenToTamTaki:

zastanawiam sie, czy jak bede skrypt odpalal co, powiedzmy, 10 min, mi konta nie zablokuje w koncu (myślałem, żeby mierzyc dynamike portalu w czasie)

Spodziewasz się takich wyrafinowanych zabezpieczeń na portalu ze śmiesznymi obrazkami, pedofilią i spamem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)