Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 340
Jadę właśnie słynnym pendololo do Krakowa.

To jest jakiś żart xD
- kupione za astronomiczne pieniądze
- nie rozwija maksymalnej prędkości tylko żałosne 200 na godzinę przez pięć kilometrów xD (mamy już 2019 rok)
- łączy tylko pięć największych miast
- cena 150 złotych jest wzięta z kosmosu xD kto tyle zapłaci. Chyba tylko biznes i Chińczycy a ty Polaku płać albo pojedziesz śmierdzącym pociągiem sprzed 30 lat

Jadę właśnie Pendolino i w moim wagonie jest pusto. Jestem ja i jeszcze dwie osoby xD w tej cenie mam miejsce dla niziołka, brak wifi (2019 xD) i herbatę około 120 ml xD

Aha i jadę tylko 20 minut dłużej niż zwykły pociąg za 60 złotych

Ten kto kupił ten szajs powinien zostać za jajca powieszony na pałacu kultury. No i czytałem że przecież ta PESA z Bydgoszczy też robi pociągi tej klasy więc dlaczego wydaliśmy hajs za granicę niż wydać go w Polsce polskiemu przedsiębiorcy? Komedia i cyrk na kółkach. Chlew obsrany guanem

#pendolino #pkp ##!$%@? #kolej
g.....i - Jadę właśnie słynnym pendololo do Krakowa.

To jest jakiś żart xD
- kupione...

źródło: comment_9IEUYauxxUcZX8hAtQIDwbQjIcTlxeUt.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
serio trzeba być biznesmenem, żeby mieć 150 zł na bilet? ¯_(ツ)_/¯


@comfortably_numb: Ale do ciebie dociera co ja napisałem, czy podjarałeś się tym, że nie zarabiasz minimalnej krajowej i stać się na 20 biletów z pensji, a nie 15?
  • Odpowiedz
cena o rownowartosci 10% placy minimalnej jest zwykłą patologią systemu państwowego.


@TurboDynamo: ale nikt nikogo nie zmusza przecież do wydania 10% pensji za bilet. Masz przecież bogate alternatywy do podróży - auto, inny pociąg, samolot, pks - które są tańsze i mają swoje atuty jak i ma je Pendolino za 150 zł. Po prostu do tego pociągu wsiądzie inna grupa docelowa niż do pozostałych, która na podróż wydaje 1% swojej pensji
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: Bzdury! Jeżdżę regularnie KRK-WAW i bardzo sobie chwalę! Jedzie szybko i płynnie, wygodnie i bezpiecznie. Nie wiem do jakiego Pcimia jechałeś, ale jak ja jeżdżę to zwykle jest ful. Brak WI-FI to faktycznie granda, ale co do reszty to mucha nie siada.
  • Odpowiedz
Bronienie polskiej kolei tylko dlatego, że jest mniej obsrana gównem niż 10-15 lat temu to kpina. W dalszym ciągu jesteśmy krajem trzeciego świata pod tym względem. I niewiele się zmieni bo w tym cyrku pakuje się rocznie 40 mld w patusów, żeby mogli zrobić zakupy w biedrze a nie w elektrownie atomowe czy super kolej w przyzwoitych cenach.
  • Odpowiedz
@gumpa_bobi: to co #!$%@?, że oprócz pendolino są tylko śmierdzące pociągi sprzed 30 lat jak PESA produkuje dobre składy?

Wybierz następnym razem pociąg kategorii EIC, zapłać 100zl mniej i jedz sobie Stadlerem na przykład. Tak samo się jedzie

Ludzie nie ogarniają, że cena jest taka bo jest popyt, cały czas przyjeżdża Janusz na dworzec, kupuje bilety NA PENDOLYNO bo przeciez cza sie przejechac i pokazac zdjęcia znajomym ze siw jedzie na
  • Odpowiedz
8 składów ED250 należących do PKP Intercity zostało unieruchomionych z powodu uszkodzenia podwozia,


@Antoni_deMON: ale, że podwozie zostało uszkodzone tłuczniem, który został źle uformowany w trakcie modernizacji toru, a tor został odebrany na słowo honoru, byle tylko podpisać, to już przypadkiem zapomniałeś dodać?
  • Odpowiedz