Wpis z mikrobloga

Jak powiedziać toksycznej matce tak by mnie nie zlała i nie wyśmiła to że przez cierpienie psychiczne mam ogromne problemy by zrobić powtórki przed maturą?
Mam taką blokadę że gniew nie pozwala mi się skupić
Kiedy jej tłumaczyłem że mam straszne problemy z koncentracją, to mnie wyśmiała i powiedziała że zmyślam.
Teraz biorę środki stymulujące by być w stanie się skupić. Sam musiałem sobie radzić biorąc duże ilości kofeiny, acataru oraz kupywałem leki na ADHD.
Nie widzę jednak wyjścia z obecnego stanu.
Nie potrafię wysiedzieć przy książkach, bo wewnętrzny żal mnie rozprasza.
Generalnie mam wachania, że przez pół roku czuje się dobrze, a przez kolejny mam spadek.
W takim spadku mam gorsze oceny i nienawiść do siebie mnie wypala.
#pytanie #przegryw #foreveralone #samotnosc #feels #matura #niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #madki #rodzina #rodzice #mama #toksycznamatka #psychologia #psychiatria
  • 12
@hdjxfks: brałem kiedyś ssri kupione od koleżanki bo miałem problemy ze stresem. Najgorszy ściek jaki brałem. Co z tego że się nie stresowałem skoro nie czułem motywacji do nauki i nie czułem sensu?
#!$%@?łem je do śmieci i momentalnie się pozbierałem.
Teraz niestety jestem w spadku i nie wiem kiedy to minie.
Spadki powoduje u mnie samotność. Teraz nie będę miał szkoły więc nie będę miał do kogo ryja otworzyć.
Taki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Muodyhuopiec1919: miałam identycznie w maturalnej :/ rozpacz, bo trzeba się pożegnać ze szkołą/klasą i deprecha, bo nie wiadomo co będzie.

I pierwszy antydepresant też u mnie nie działał, dopiero drugi był trafiony i naprawdę jest różnica. Warto spróbować, bo jak już odczekasz swoje w kolejce do psychiatry to jest z górki + to są względnie tanie leki i nie musisz mówić rodzicom, że je bierzesz, bo sam kupisz.

Właśnie ssri mogłoby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Muodyhuopiec1919: no to sobie popłacz, to przecież nic strasznego! Jesteś młody i jeszcze zdążysz poznać swoich ludzi. Będą jeszcze studia, może jakieś zajęcia dodatkowe, jest takie harcerstwo dla starszych osób (wędrowniczki? Jakoś tak). Uwalona matura to też nie koniec świata, sama siedziałam rok w domu i było nudno i samotnie, ale da się przeżyć. Nie wiem też, głównie jest ci smutno przez samotność z tego co rozumiem? Jak wiesz czemu źle
@hdjxfks: wiele razy próbowałem z pewnym siebie kolegą wbić w towarzystwo. Nie potrafię się jednak dogadać z ludźmi. Jestem dla nich zbyt nudny i tyle.
Kończę szkole średnią i właściwie nie zrywam znajomosci bo ich nie mam. Na studiach są ci sami ludzie.
Nudziarze są wykluczeni
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Muodyhuopiec1919: z tego co czytam to odnoszę wrażenie, że jesteś po prostu bardzo przybity i smutny a nie nudny. Nie trzeba mieć miliona wspólnych tematów do rozmowy żeby się z kimś przyjaźnić. Chyba, że chodzi o to, że nie odnajdujesz się na imprezach z Oskarkami/Julkami? To tutaj pomaga alkohol i praca nad samooceną i umiejętnością ciekawego gadania o bzdetach, idzie to wypracować ;)

Dużo zależy od tego czy chodzi ci o
@hdjxfks: w szkole też nie mogę się z nikim za bardzo dogadać. Już nie môwie nawet o dziewczynach które mi się podobają. Mogę wziąć tonę leków na stres, mogę do nich podejść a i tak wyjdę na nudziarza. Przez złe wychowanie mam straszne blokady w mózgu i nie umiem się wyluzować. Kiedyś codziennie brałem betablokery bo miałem dość.
Jestem samotny od podstawówki.
Już pierwszego dnia w przedszkolu bałem się podejść do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Muodyhuopiec1919: czasem tak jest, że się trafi na #!$%@?ą grupę ludzi i tyle. Jeżeli faktycznie zawsze masz taki problem w każdej grupie, to warto byłoby coś zrobić. Najlepiej działa znalezienie ogarniętego kumpla i jak wypracujesz jakieś odruchy społeczne to będzie coraz lepiej. No i masz w swojej klasie kogoś z kim chciałbyś się trzymać? Możliwe, że wszyscy są nie w twoim typie i dlatego trudno ci się dogadać. A możliwe, że