Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@Boquete: Większość ludzi kompletnie nie rozumie wagi odkrycia, po pierwsze to bezpieczniej by było napisać zdjęcie cienia czarnej dziury, bo na bank się będą czepiać. Zdjecie potwierdza prakrycznie wszystkie teoretyczne założenia co do wyglądu i jest to pierwsza faktyczna obserwacja, wcześniej o nich wiedzieliśmy tylko na podstawie teorii naukowych i wyliczeń. Teraz mamy potwierdzenie w formie zdjęcia. Jest to też kolejne potwierdzenie Teorii Einsteina.
@wiem_wszystko: Jakby Amerykanie robili i pokazywali takie zdjęcie to by robili pompę już rok wcześniej ale Europejczycy są za skromni.

zyjemy w czasach kiedy nie odkryto absolutnie nic


@wiem_wszystko: internet to największy wynalazek ludzkości który wyciągnie z biedy i niewiedzy miliardy ludzi nie świecie. Pozwala wymieniać informacje, łączyć ludzi, zarabiać pieniądze.
Smartphone - minikomputer z aparatem u każdego człowieka w kieszeni.
Medycyna cały czas idzie do przodu, mamy szczepionki na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wiem_wszystko: dokładnie nauka nie poszła nic do przodu dlatego od 30 lat korzystamy ciągle z tych samych urządzeń, medycyna stoi w miejscu, komputery potrafią zrobić tylko proste obliczenia już nie mówiąc o zaawansowanych algorytmach/sztucznej inteligencji xD
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to działa? Bo z tego co wiem to do zrobienia zdjęcia obiektowi potrzebujemy odbitych od niego, albo emitowanych promieni światła, a taka dziura wszystkie wpadające promienie "zasysa". Ktoś coś?


@MagicznyWojownik99: z tego co rozumiem to co widzimy tak naprawde na zdjeciu to fotony, ktore prawie wpadly w czarna dziure

https://arstechnica.com/science/2019/04/event-horizon-telescope-gives-us-first-images-of-what-its-named-for/

tu masz troszke wiecej w miare przystepnym jezyku dla niefizyka