Wpis z mikrobloga

Mam dwóch synów w trzeciej gimnazjalnej. W niedzielę śledzili niusy, żeby się dowiedzieć, czy w poniedziałek idą do szkoły, dzisiaj śledzą messengery/librusy żeby się dowiedzieć, czy mają jutro egzamin. Jeśli egzaminu nie będzie, jutro będą czekać na komunikat CKE, co dalej. Jak sądzicie, czy da się w takiej atmosferze napisać ten egzamin na swoim normalnym poziomie? Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci? Podobno mają powołanie do uczenia i wychowywania. Taki trochę niewychowawczy ten strajk - walczymy o swoje, a was mamy gdzieś.


#zalesie #strajknauczycieli
  • 330
@S0Cool: próbowali się dogadać i zrobić to polubownie ale szanowny rząd wolał kłamać i podawać już dane podwyżki w kwotach brutto. Dodatkowo wykresy pokazujące jak to nie będą zarabiać 8000zł już w 2023 to przesada. Od początku ZNP chciał uniknąć strajku w okresie egzaminów ale wcale im się nie dziwie, że go kontynuują skoro dostali 5% podwyżki, a większość z nich zarabia poniżej 2500zł na rękę.
Oczywiście najbardziej w tej sytuacji
Próbuję zrozumieć nauczycieli, wiem, że zarabiają niedużo, ale dlaczego robią to kosztem dzieci?


@S0Cool: No tak, przecież mogli protestować na początku lipca i byłoby super, a rząd by sobie o nich przypomniał z początkiem września ( ͡º ͜ʖ͡º) Pamiętaj, że presja społeczna też jest ważna w tego typu protestach. Akurat wypadło na gimnazjalistów, mogło na maturzystów.
@S0Cool powinni to załatwić na tak zwaną "taczerową" z terrorystami się nie dyskutuje. I zaznaczam że jestem przeciwnikiem pisu i ich socjalu, ale to co sie #!$%@? i to w momencie egzaminów jest niedopuszczalne... to dzieciaki będą miały potem problem. Niczym sie dla mnie nie rożnią nauczyciele w tej chwili od taksiarzy ktorzy w imie walki z rządem #!$%@?ą korkami całą Polskę... świetny moment bulwo...