Wpis z mikrobloga

@hpiotrekh to zależy od szpitala, moja matka mając magistra pielęgniarstwa i dwie specjalizacje (za wszystko są dodatki do pensji) zarabia ledwo około 3k na rękę w powiatowym szpitalu miasto 80k, gdyby nie robiła nal 2 etaty to ta pensja jest śmieszna w porównaniu do wykształcenia i ciężkiej pracy
  • Odpowiedz
@alteron: I kolejna obrażona na rzeczywistość grupa. Wpisujcie miasta. Kto jeszcze. Dlaczego zawsze to budżetówka ma taki ból, że tak mało zarabia?
I co to za argument, że na zachodzie zarabia się więcej. A na wschodzie mniej. I co z tego? Nawet prezydent na zachodzie ma więcej.
Pytanie co takiego i kiedy zrobiono na zachodzie, że pensje tam wzrosły. Zadaliście sobie to? Czy na zachodzie jest tak dobrze, bo kiedyś
  • Odpowiedz
@Marek1991: Wiesz jaki jest tutaj problem? Mówię o lekarzach czy też pielęgniarkach.

Generalnie to biorę sprawy w swoje ręce, jest to zawód który chce wykonywać i aktualnie jestem na wymianie w Niemczech, gdzie mam w tygodniu ponad 10 godzin zajęć z języka niemieckiego. Po powrocie myk C1 i pierwsze co zrobię po otrzymaniu PWZ to złożę wniosek do izby lekarskiej o wydanie świstka na pracę w UE.

Ja będę sobie zarabiał 4k euro na czysto od samego początku (Etat + obowiązkowe dyżury w ramach specjalizacji), nowelizowane co roku oraz z corocznych wzrostem podstawy, w dobrych warunkach pracy oraz wyśmienitą kulturą pracy, z możliwością wzięcia urlopu szkoleniowego czy też współfinansowania kursów. Nie mówię tutaj nawet o warunkach zatrudnienia czy też możliwości wyboru
  • Odpowiedz
@alteron: Przesrane a najlepsze jest to, że pielęgniarki jak i reszta personelu medycznego zostały w------e przez lekarzy. Były protesty lekarskie ( nie mylić z rezydentami) pare lat temu, wyszarpali duże podwyzki ale deal był taki, że olewają reszte personelu :)
  • Odpowiedz