Wpis z mikrobloga

@GallAkronim: Zależy na jak długo chcesz dostęp do labów (1 miesiąc - 800$, 2 - 1000$, 3 1200$), w cenie jest koszt egzaminu. Datę egzaminu można ustalić do około dwóch, trzech miesięcy po skończonych labach. Odpowiadając na Twoje drugie pytanie to na pewno będę zdawał w tym roku, a czy zdam to się okaże.
@mgs12: z komercyjnym? Żadnym. Trochę rozwiązanych Vulnhubów, CTFów, parę znalezionych bugów na hackerone. I to tyle. Oczywiście interesuje się bezpieczeństwem od dłuższego czasu. Nie wstałem wczoraj z pola ziemniaków i nie postanowiłem robić OSCP :).

Tutaj spis treści z syllabusa: https://www.offensive-security.com/documentation/penetration-testing-with-kali.pdf
Do tego dochodzi ponad 8 godzin video.
Materiały to tak naprawdę tylko podstawy, nie jesteś w stanie zdać egzaminu po przeczytaniu samego syllabusa.
@nic1: Czas to Twój wróg. Mi zostało jeszcze ok 50 dni labów. Polecam zorganizować sobie kurs w jakimś luźniejszym okresie, a nie podczas sesji i pracy jednocześnie ;)
@nic1: Nie wiem jakie masz umiejętności. Ja brałem na 2 miesiące, Nyaa chyba na 3. Wszystko zależy od tego co umiesz, czy brałeś udział w jakichś CTFach, bugbounty itd. Napisz coś więcej to Ci podpowiem.

Tylko, że ja nic nie robiłem podczas OSCP, tylko laby, laby, laby - zero pracy itd
@Nyaa: na 3 miesiace wziales? U mnie wchodzi w gre nauka tylko po pracy + weekendy i właśnie się zastanawiam czytając Wasze opienie czy i tak to w ogóle wystarczy.
@Kryptowalutowo: udało Ci się zdać egzamin?