Wpis z mikrobloga

Jak dodał Broniarz, "to jest także pytanie o to, jaka będzie jakość edukacji w sytuacji, gdy nauczycielem będzie osoba niebędąca specjalistą".


Na prawdę nauczyciel w klasach gimna... wyższych klasach podstawówek nie jest w stanie uczyć matematyki i fizyki a inny polskiego i historii a kolejny chemii i biologii? Czy na tym poziomie (a nawet licealnym) potrzeba wiedzy akademickiej żeby uczyć?

#polityka #szkola #nauczyciele
  • 9
@Greg36: na pewno chcesz, żeby twoje dzieci uczył ktoś angielskiego, kto nie kuma trochę wyżej niż B2, a akcentem będzie walić Rosjaninem po uszach przy zerowej fonetyce i słabej składni - a cokolwiek dziecko zapyta spoza książki to będzie musiał posiłkować się słownikiem?
@Greg36: A, ja myslalem w sumie takze o liceach. O podstawowce, musialbym zobaczyc jaki jest program teraz w 8 klasie.Bo generalnie matma i fizyka czy chemia i biologia, nie sa az tak do siebie zblizone.
@Greg36 miałam tego pecha że zarówno w gimnazjum jak i liceum, fizyki uczyły mnie chemiczki po kursie. Do dziś mam braki z podstaw bo same nie rozumiały o czym mówią i czytały tylko z podręcznika (na pytania odpowiadając, że ona jest chemiczką i nie wie...). Nie mówiąc o tym, że kilka godzin fizyki w roku szkolnym zmieniały nam na chemię.